У Львові почнуть чистити водойми в парку «Піскові озера»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цього тижня у парку «Піскові озера» розпочнуть очистку поверхні водойм від ряски механічним способом, повідомляє прес-служба ЛМР.

На території парку розташовані дві водойми, поверхня яких має площу 0,89 га та 0,70 га. Як зазначає заступник директора департаменту містобудування Володимир Данилюк, через те, що зменшуються опади, знижується рівень ґрунтових вод, у тих озерах замулюються джерела і утворюється ряска.

«Є три способи очищення озера від ряски: хімічний, біологічний та механічний. Хімічний спосіб ми використовувати не можемо, тому що у цій водоймі є риба, ростуть різні водорості, які занесені до Червоної книги України, там плавають качки і поруч відпочивають люди. Ми використовуватимемо біологічний спосіб та механічний», – зазначив він.

Біологічний спосіб передбачає запуск рибу у водойми. Для цього потрібно 800 кг риби білий амур, яка поїдає цю ряску і не дає їй розмножуватися. Цей спосіб для очистки використають весно.

«Зараз найперше ми використовуємо механічний спосіб — на човні вручну збиратимемо ряску. Також ми проведемо гідрологічні дослідження для того, щоб розуміти, де розташовані джерела, що наповнюють озеро, можливо вони є замулені і їх потрібно дослідити і очистити»,– додав Володимир Данилюк.

Роботи з очищення водойми проводитимуть ДП «Боднарівка» та ЛКП «Зелений Львів».

Також екологи планують провести гідрологічні дослідження для вивчення джерел, що наповнюють озеро. Ймовірно, вони замулені і їх потрібно дослідити і очистити.

Share.