У Львові планують відновити та відкрити Митрополичі Сади

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Місто готує ухвалу, яка передбачатиме проведення конкурсу та виділення коштів. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Цього року планують оголосити міжнародний конкурс на відновлення нижніх Митрополичих садів, що розташовані поруч з церквою Святого Юра.

«Ми мали виїзд із міськими службами, оглянули територію і готуємося до оголошення міжнародного конкурсу на нижні сади. Він передбачатиме обстеження ділянки, археологічні та урбаністичні дослідження, аби максимально інтегрувати цю територію в парк Івана Франка та прилеглу територію церкви Святого Юра», – каже Андрій Москаленко.

За його словами, місто готує ухвалу, яка передбачатиме проведення конкурсу та виділення коштів. Далі виготовлятимуть технічну документацію.

Святоюрська гора – це великий комплекс довкола церкви Святого Юра. Самій церкві належить храм з подвір’ям, Митрополичі палати і маленька територія приватних Митрополичих садів (6 тис. кв. м), які розділяє історичний мур, що колись розділяв сади на дві частини: для прийому гостей і для господарських справ. Решта – занедбана комунальна ділянка, більшість площі якої належить місту. Територія, до якої входить Святоюрська гора зі садами, належить до спадщини ЮНЕСКО. Сад навколо храму створили у 1762-1771 роках.