П’ятниця, 19 Квітня

У Львові на одній з вулиць автобус перегородив майже весь тротуарний простір

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

1 липня на вулиці Київській у Львові помітили автобус МАЗ комунального підприємства АТП-1, який був запаркований на тротуарній частині вулиці, перегородивши майже увесь простір. Нечасто можна побачити подібне.

Відповідні фото опублікувала громадська організація “Зручне місто” у себе на Фейсбук сторінці.

Як повідомив міський голова з питань розвитку Андрій Москаленко, в автобуса сталась технічна помилка і машина знаходилась там до її усунення.

“Відписали мені – машина була не на маршруті, переганяли її на техогляд. Сталася поломка, забрали з проїжджої частини. Усунули поломку і вже автобус виїхав”.

Інший користувач відписався під дописом, що автобус відносно новий.

“Останній раз на лінії він був 26-го червня, могли міняти патрубки і фільтри перед ТО і щось недокрутили зі змінних запчастин. Не дуже велика проблема, АТП хоча б їх ремонтує і замінює розхідні матеріали”.

Керівник ГО “Зручне місто” Юрій Тер-Арутюнян вважає, що в підприємстві просто вигадали відмовку.

“Я дуже сподіваюсь, що це дійсно випадковість, а не системна проблема з якістю. Хоча, скорше повірю, що це просто АТП-1 вигадали відмазку, а водій просто пішов попоїсти”.

Конкретно ця машина була закуплена разом з іншими автобусами у 2018 році на умовах фінансового лізингу: 100 автобусів МАЗ і 50 «Електрон».

Раніше машина курсувала на маршруті №5А, починаючи з жовтня 2018 року.

Чи можна паркуватись на тротуарі?

Так, але на тротуарах можна паркувати лише легкові автомобілі, водночас для пішоходів повинен залишитися прохід не вужче 2 метрів. Або – таким чином, як зазначено на табличках 7.6.2. – 7.6.5. Якщо є знаки з такими табличками, то паркуватися на тротуарі можна тільки тим способом, який зображено на табличці.