Понеділок, 24 Червня

У Львові карета «швидкої» відмовились госпіталізувати пенсіонера із підозрою на коронавірус

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

«Швидка допомога» і приймальня 8-ої лікарні на Навроцького відмовились госпіталізовувати 87-річного професора Львівської політехніки Олександра Міняйла. У нього двостороннє запалення легень та підозра на коронавірус.

Про це у коментарі Львівському порталу повідомив його внук Андрій Міняйло.

Сімейний лікар підозрює у 87-річного львів’янина коронавірус, а також уже діагностував двосторонню пневмонію. Відтак рекомендував госпіталізацію.

Сьогодні стан Олександра різко погіршився, а «швидка», яка приїхала на виклик, відмовила у госпіталізації, бо начебто у лікарнях Львова немає місць.

«Моєму дідусю, Міняйлу Олександру Семеновичу, 87 років. Він є професором Львівської політехніки (доктор технічних наук, професор кафедри Електричних станцій Інституту енергетики та систем керування, – ред). Три дні тому, 2 червня, йому зробили ПЛР-тест, але результатів немає досі. Ми маємо скерування від сімейного лікаря-терапевта на госпіталізацію, але «швидка» відмовляється це робити. Вже третій день нам говорять, що немає вільних місць у лікарнях. Сімейний лікар каже, що у дідуся двостороння пневмонія і вірогідність коронавірусу становить на 99%, тож йому потрібна термінова госпіталізація», – розповів Андрій Міняйло.

Онук підозрює, що дідусь міг заразитися коронавірусом від родича, який нездужає із високою температурою п’ятий день поспіль. Більше того, сам Андрій Міняйло із дружиною теж підозрюють, що вже заразились.

«Уже температуримо я із дружиною і також чекаємо на результати тестів на коронавірус. Але зараз найголовніше – врятувати дідуся, бо він вмирає, а його ніхто не забирає у лікарню, бо немає місць… Учора (4 червня, – ред) йому стало зовсім погано, він втратив свідомість. «Швидка», яка була в нас вчора, відмовилась його забирати. Відтак я самотужки поїхав у 8-му міську клінічну лікарню, але там також повідомили, що немає місць. Якщо це правда, що у Львові вже немає місць для госпіталізації хворих на коронавірус, то це – справжній колапс, а про це ніхто не говорить. Люди на вулиці розслабились, ходять без масок, а насправді кількість хворих така, що їх уже відмовляються госпіталізовувати», – дивується Андрій Міняйло.

Львівський портал звернувся за коментарем до керівниці міського штабу боротьби із коронавірусом Галини Слічної. Посадовиця була відверто подивована цією ситуацією і запевнила, що лікарні Львова продовжують приймати хворих із підозрою на COVID-19.

«Я в шоці… У Львові є дві лікарні, які визначені базовими для госпіталізації хворих із підозрою на коронавірус: 1-ша лікарня на Ужгородській та 8-ма на Навроцького. Станом на сьогодні, 5 червня, у 1-ій лікарні знаходиться 49 хворих, із них у реанімації – двоє людей. У 8-й лікарні перебуває 48 хворих, у реанімації – п’ятеро, ще троє на апаратах ШВЛ. Вільні місця є в обох лікарнях, і вони приймають хворих із підозрою на коронавірус», – переконує Галина Слічна.

Зазначимо, що хворих на коронавірус приймає також і Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня, що на вул. Пекарській. Зараз там лікуються 166 таких пацієнтів.

Невдовзі після розмови із журналістом Львівського порталу Галина Слічна зателефонувала знову і повідомила, що за 87-річним Олександром Міняйлом вже виїхала карета швидкої допомоги. Чоловіка мають госпіталізувати у 8-му лікарню.