У Львові чіпуватимуть дерева для обліку міських насаджень

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Відтепер у Львові будуть інвентаризовувати міські дерева з присвоєнням кожному дереву власного номера та занесенням до онлайн-реєстру. Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР підписало першу угоду.

Управління придбало устаткування для обстеження та чіпування дерев. Тепер кожне проінвентаризоване дерево буде мати спеціальну бірку з унікальним індивідуальним номером, ввівши який на порталі Inspectree, можна буде отримати всю інформацію про дерево. В першу чергу інвентаризують найцінніші.

Це потрібно для того, аби точно знати скільки і яких дерев росте у місті, у якому вони стані та правильно планувати їхній догляд.

“Щоб у нас нічого не падало несподівано та була правомірна заміна старих дерев на якісні нові”, — зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова.

На кожне інвентаризоване дерево кріпиться пластикова бірка з номером. Для цього використовують спеціальний молоток з довгою ручкою, щоби бірка висіла на такій висоті, з якої її не могли би відірвати перехожі.

Кожен номер є унікальним і більше ніколи не використовується. Бірки зі зрізаних дерев складають у спеціальній коробці, а всі нові дерева отримують вже інші номери.

Кожне дерево нанесуть на карту з точними координатами та матиме свою окрему сторінку, на якій будуть зібрані всі його параметри – рід, вид, селекція, стан, подальші дії тощо.

Зараз на сайті зібрано 1787 дерев, всі вони були обстежені протягом останнього року як пілотний проект. Зараз цю систему хочуть удосконалити та зробити ефективнішою, автоматизованою, тому й беруться за чіпування.

Share.