Субота, 15 Червня

У львівських школах викладатимуть християнську етику

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У всіх закладах освіти будуть викладати предмет “Основи християнської етики”. Таке рішення ухвалили 4 червня згідно із наказом департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

За даними пресслужби Львівської ОДА, навчальний курс «Основи християнської етики» повинні викладати у всіх закладах загальної середньої освіти області. Його вноситимуть у плани освітніх програм на 2020-2021 навчальні роки.

Додатково, школи можуть ініціювати створення гуртків духовно-морального спрямування. Також заклади дошкільної освіти можуть запровадити окремі програми з духовно-морального виховання дітей.

Вчителі, що викладатимуть християнську етику повинні мати відповідний рівень кваліфікації з цього предмету. А вчителі початкових класів, які викладатимуть цей курс, повинні пройти навчання у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Також в школах мають проінформувати батьків та дітей про специфіку нового предмету.

У коментарі журналістці 032.ua директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска розповів, що батьки можуть відмовитися від викладання цього предмету у дитини. Оскільки цей курс розрахований лише на дітей з християнських родин.

«Навчальний заклад має сприяти фаховій підготовці та підвищенню кваліфікації вчителів курсу «Основи християнської етики», вчителів початкових класів, які викладатимуть цей курс, шляхом навчання, що здійснює Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, а батьків та дітей інформуватимуть щодо особливостей його вивчення», – зазначає пресслужба Львівської ОДА.

Нагадаємо, недавно глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав Міністерство освіти і науки України не виключати з навчальної програми предмети духовно-морального спрямування. Він вважає, що курси світоглядного характеру, як-от “Основи християнської етики”, “Християнська етика в українській культурі”, “Основи сім’ї”, є відповіддю на виховні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством.