Понеділок, 22 Липня

У львівському ботанічному саду розцвіли кілька сортів водяних лілій

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові продовжується сезон цвітіння. У ботсаду Львівського Національного університету ім. Івана Франка на цей раз розцвіли кілька сортів водяних лілій.

В народі вони мають різні назви: латаття, «водяна лілія», «умич», «водяний мак», «водяний лопух».

«Вона здавна уособлювала щось магічне та виступала символом жіночності, дівочих чар і чистоти. Втім, на цьому магія рослини не закінчується, оскільки їй притаманні кілька цікавих особливостей.

Перш за все, латаття – унікальний «синоптик», що має здатність закривати свої квітки перед дощем», – повідомили у ботанічному саду.

Ця рослина є своєрідним «квітковим годинником»: у погожі дні її квітки відкриваються, зазвичай, о 7 годині ранку, а закриваються о 5 вечора. Латаття починає цвісти лише на 5-7 році життя.

На сьогодні, існує велика кількість сортів «водяної лілії», що вирізняються палітрою кольорів та розмірами квіток. Більшість із них з’явилися в результаті селекційної роботи однієї людини – французького юриста і садівника Джозефа Борі Латур-Марліака (1830–1911). Перший гібридний сорт латаття він вивів у 1877 р. і за своє життя створив таких понад 60.

На жаль, після cмерті селекціонера секрети виведених сортів були втрачені. І лише в останні десятиріччя стали з’являтися нові сорти латаття американської селекції, якими й можемо милуватися сьогодні.

У Ботсаду у Львові також недавно недавно заквітли півонії.