Понеділок, 26 Лютого

У Львівській області почала працювати сонячна електростанція потужністю 3,4 МВт

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У місті Глиняни, що на Львівщині, на площі у 10 га запрацювала сонячна електростанція (СЕС) потужністю 3,4 МВт.

Як повідомляє Золочів.нет, СЕС складається з 13 тис. фотоелектричних панелей.

«Станцію розташували на піщаних, заболоченіх землях, які не можна використовувати під сільськогосподарські угіддя. Згідно з генеральним планом, ця ділянка була переведена у «землі промисловості», – розповів мер Глинян Ігор Шульга.

Українсько-канадське ТзОВ «Pure power» завершило будівництво СЕС та ввело його в експлуатацію у січні 2019 року. У проект було інвестовано 110 млн грн.

Розробляла проект станції на Львівщині компанія «Еко-Оптіма». Її представник Юрій Федак заявив, що СЕС вироблятиме 3,8-3,9 млн кВт-год електроенергії у рік і здатна забезпечити на 50% енергопотреби Глинян.

«Сонячні панелі гарантовано вироблятимуть 85% від їх номінальної потужності протягом 25 років. Однак СЕС планують експлуатувати без ремонтів 30-35 років», – відзначив Федак.

За підрахунками, річне виробництво електричної енергії забезпечить покриття 4% річного споживання Золочівського району.

Також, за словами мера Глинян, завдяки СЕС міський бюджет отримує додаткові надходження від оренди земельної ділянки площею 10 га у сумі 186 тис. грн.

Зазначається, що невдовзі у Глинянах планують побудувати ще одну сонячну електростанцію вже на 36 га.

«Наразі земельна ділянка вже в оренді і місто отримує близько 800 тис. грн у рік. Проект реалізуватиме ТОВ «Глиняни-Енерджі», інвестиції у будівництво станції складуть близько 300 млн грн», – розповідає Шульга.