У Львівській області карантин продовжили до 19 червня

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Показники захворюваності на Covid-19 не дозволяють послабити карантинні обмеження на Львівщині. Відтак, карантин продовжили ще на тиждень – до 19 червня.

Відповідне рішення ухвалили сьогодні під час засідання комісіє ТЕБ та НС.

Постанова Кабміну передбачає три критерії, за якими можна послаблювати карантин. Львівщина попадає під послаблення лише по двох. По інцидентності область не проходить межу, за якою можна пом’якшувати карантин.

На Львівщині стабільно високі цифри госпіталізованих хворих.

«За дві попередні доби на Львівщині зафіксовано понад 250 нових хворих на коронавірус. Це антирекорд, загальний показник інцидентності по області, при нормі 12, зараз становить 21,4. Тому, зважаючи на це, про послаблення карантину поки говорити не можемо. Я розумію, що люди втомилися від карантину, а бізнес щодня зазнає нових збитків, проте, ризикувати здоров’ям мешканців області ми не можемо. Економічні втрати від пандемії та карантину зараз передбачити і оцінити важко, однак відмова від карантинних заходів може спричинити суттєві людські втрати. Чи готові перевізники, власники фітнес клубів та ресторанів, які щодня пікетують ОДА з вимогою дозволити їм працювати, взяти на себе відповідальність за нових хворих і нові летальні випадки? Думаю, що ні. Зараз усі цифри свідчать про пік захворюваності на Львівщині, погіршення епідситуації та збільшенню кількості ускладнень. Стан пацієнтів, у яких зараз діагностують коронавірус, важчий, ніж місяць чи два тому. Послаблення карантину – невиправданий ризик ціною сотень життів», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, суттєвого зростання кількості пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування за останні 7 днів не спостерігається, однак ті пацієнти, які потрапляють до лікарень, перебувають у важкому або середньої тяжкості станах.

«Заповненість ліжок – майже 34,8%, а кількість проведених ПЛР тестувань на 100 тис населення – 27, Показник інцидентності по Львову 41» – розповів Орест Чемерис.

Наступне засідання, на якому розглянуть можливе послаблення карантинних заходів, відбудеться 19 червня.