Субота, 20 Квітня

У Львівській обласній інфекційній лікарні лікуватимуть хворих коронавірусом

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині готуються до імовірної появи нового вірусу. В разі появи інфікованих коронавірусом на території Львівщини, кошти на боротьбу з нею братимуть з резервного фонду.

Лікуватимуть хворих базово у Львівській обласній клінічній інфекційній лікарні, а тих, хто мав контакт із хворими на коронавірус, якщо такі будуть, везтимуть в санаторій “Немирів”.

Про це на брифінгу у Львівській ОДА розповіли 25 лютого. Голова ЛОДА Максим Козицький проінформував львів’ян про план міста щодо боротьби із хворобою, в разі її виникнення на території області.

Наприклад, необхідні кошти братимуть з резервного фонду. Базовою лікарнею, в якій боротимуть з інфекцією обрали Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню.

А місцем можливої обсервації обрали один з найстаріших санаторно-курортних комплексів України, який діє з 1814 року – санаторій “Немирів”.

Санаторій Немирів

Наразі ні в Україні, ні в Львівській області не має підтверджених випадків захворювання на коронавірус.

«Якщо у людини не має жодних симптомів, вона перебуває вдома під спостереженням сімейного лікаря 14 днів. Коли ж з’явилися симптоми: висока температура, кашель, нежить, особа або звертається телефоном до сімейного лікаря, який викликає до неї екстрену меддопомогу, або сама викликає екстрену медичну допомогу і їде в інфекційну лікарню», – пояснив в. о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

Коронавірусна інфекція подібна до інших гострих респіраторних інфекцій, і у 80% випадках має легкий перебіг хвороби або середнього ступеня важкості, у 20% випадках – перебіг важкий, з яких для 2-3% – він може бути критичний.

Прості правила рятують життя. Засоби профілактики такі ж, як при грипі: часто мити руки з милом, не торкатися руками очей, носа, рота, захворіли – сидіть вдома і викликайте сімейного лікаря.

Медичні заклади Львова, за його словами, готові до можливої появи хворих на коронавірус.

«У закладах охорони здоров’я Львова є понад 60 тис. масок, 250 тис. рукавичок, понад 200 біозахисних костюмів, понад 2100 респіраторів. Закупівля по кожному з тих пунктів триває, щоб резерв не знижувався», – повідомив Володимир Зуб.

Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко повідомив, що інфекційна лікарня готова до прийому хворих на коронавірус, якщо такі пацієнти будуть. Загалом інфекційна лікарня може прийняти 260 пацієнтів, а при потребі і 300.

На всіх прикордонних пунктах будуть перевіряти температуру у людей, що повертаються на Львівщину з-за кордону з країн, де є хворі на коронавірус. Зараз закуповують відповідні термометри за гроші з резервного фонду обласного бюджету.