Субота, 15 Червня

У криниці з левами на вул. Коперника планують відновити фонтан

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові реставрують криницю з левами на вул. Коперника, розташовану на перехресті з вул. Бандери. Наразі фігури левів демонтували, щоб очистити та відновити їх. Завершити реставрацію планують до кінця року, також думають над тим, як підвести до неї воду і відновити фонтан.

Про це повідомляє Zaxid.net.

«Криницю з левами на вул. Коперника ми маємо реставрувати до кінця року. Фігури левів уже перевезли до майстерні, де їх чистять», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко під час наради в міськраді 11 жовтня.

У криниці планують відновити фонтан. «Раніше криниця мала живлення від природного джерела. Але з середини 1950-х років води в ній нема, тому треба обговорювати питання, як там влаштувати фонтан», – зазначила Онищенко.

Як уточнила Лілія Онищенко у коментарі ZAXID.NET, зараз розглядають два варіанти фонтанів, які можна зробити в криниці: звичайний та питний.

Крім того, наразі фахівці вирішують, що облаштувати коло криниці – пішохідну доріжку чи спільну вело-пішохідну зону.

Додамо, що сучасний вигляд криниці, розташованої поблизу храму святого Лазаря на вул. Коперника, – так звана «ванночка», біля якої розташовані дві фігури левів. Кам’яні леви з гербами родин патриціїв Шольц-Вольфовичів та Кампіанів вирізьблені у XVII столітті скульптором Бернардом Дікембошем для старої львівської Ратуші.