У конкурсі Вікіпедії обрали найкраще фото Львівської області

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Переможцем номінації «Найкраще фото області» у фотоконкурсі Вікіпедії «Вікі любить Землю» став знімок, зроблений над заповідником «Розточчя», розташованого у Яворівському районі Львівської області.

Авторкою фото є Анна Палюх, яка взяла участь у конкурсі вперше.

«Захоплююсь нашою планетою трішки з висоти вже близько трьох років, і намагаюсь нічого не планувати. Ось тоді природа та краєвиди вражають, адже з висоти можна побачити часом неймовірні речі. Люблю Розточчя, і кожен раз відкриваю для себе там щось нове. Під час різної погоди, часу доби та сезону все буде виглядати зовсім інакше. Одного осінньо-зимового дня здіймаю дрон, а там величезні «сніжинки» — Вау! І з землі їхні не було видно взагалі», — розповіла історію створення фото Анна.

Автор EnergyButterfly

Під час конкурсу учасники завантажили понад 600 світлин 117 природно-заповідних об’єктів Львівської області. Загалом список пам’яток природи регіону нараховує майже 400 позицій, за всі роки «Вікі любить Землю» конкурсантам вдалося сфотографувати 71% із них.

Цьогоріч українська частина конкурсу «Вікі любить Землю» проходила в липні. Конкурсанти завантажили понад 20 тисяч вільних зображень, зроблених у національних природних парках, заповідних урочищах, заказниках, біосферних, природних заповідниках, на території пам’яток природи, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків. Чимало пам’яток, що занесені до державного реєстру, вперше отримали фото, які можна вільно використати у Вікіпедії.

Заповідник заснований у 1984 році, розташований у Яворівському районі Львівської області. Площа території понад 2 тисяч га, протяжність з півночі на південь — 8 км, із заходу на схід — 12 км. У 2017 році ділянка заповідника площею понад 300 га була включена до світової спадщини ЮНЕСКО.