Вівторок, 29 Листопада

У Карпатах уперше за майже 10 років зацвіли смереки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Карпатах на Івано-Франківщині уперше за останні 7-10 років зацвіли смереки. Про це повідомляє ДП «Гринявське лісове господарство».

«Смерека цвіте один раз на 7-10 років. Цього року ми зможемо зварити багато варення з шишечок смереки та так званий сироп, корисним властивостям якого немає меж!!!», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у лісах для смереки існують оптимальні умови місцезростання. Вона може досягти віку 500-600 років, висоти 60 метрів і 2 метри у діаметрі.


«Зазвичай ялиця запилюється у травні. Насіння достигає у рік запилення . Чоловічі шишечки видовжено-циліндричні (20—25 мм завдовжки), червонуваті, розміщені на кінцях торішніх пагонів. Жіночі шишечки зеленуваті або малинові (10—15 мм завдовжки), циліндричні, розміщені на кінцях молодих гілочок. Стиглі шишки довгасто-циліндричні (10—15 см завдовжки), спочатку зелені або фіолетові, пізніше бурі, повислі, блискучі», – роз’яснюють у Гринявському господарстві.

Тут стверджують, що , за повір’ям горян, коли цвіте смерека, варто очікувати багато грибів.

Нагадаємо, що пісня «Смерека» покійного Любомира Якима із Львівщини вперше зазвучала на українських сценах у 1970 році. За словами автора, писалося легко: «– край села стоїть хатина – зримі образи лягали на папір; – на горі росте смерека – і так мазок за мазком вимальовувалася картина: в тій хатині є дівчина, та до неї так далеко – і нарешті вдалося все з’єднати до купи: зримі образи та іскринки мелодії злилися у єдиний акорд: – ой смереко, чом ти так ростеш далеко?..»