Субота, 18 Травня

У яких випадках «швидка» у Львові може не приїхати на виклик

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Впродовж доби у Львові та області близько півтора тисячі мешканців звертаються по допомогу до екстреної медичної служби. Про це Tvoemisto.tv повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Швидка» виїжджає лише на 500-520 викликів, решта – це непрофільні випадки, якими повинні займатися сімейні лікарі. За словами керівника екстреної медичної допомоги Львівщини Андрія Васька, екстрена медична допомога – це, насамперед, порятунок життя.

«Швидка» екстреною медичною допомогою і з медичного таксі перетворилась в аварійно-рятувальну службу, яка гарантовано приїде до всіх, у кого життя під загрозою. Йдеться про всі масивні кровотечі, відсутність дихання, серцебиття, гострі мозкові інсульти, але не хронічні стани чи паліативні виклики», – каже Андрій Васько. За його словами, за радянських часів медик на швидкій допомозі був зобов’язаний виїжджати на кожний виклик і навіть вирішували чиїсь соціальні проблеми.

Критичний стан – це коли у пацієнта є зупинка дихання, масивна кровотеча або інша ситуація, за якої є безпосередня загроза життю людини. Екстрені виклики – це ситуації, коли несвоєчасне надання допомоги може призвести до критичного стану, різко погіршити стан здоров’я.

Також є не екстрений стан пацієнта, коли той потребує огляду лікаря (трапляється при підвищенні артеріального тиску, підозрі на пневмонію). В інших випадках диспетчери можуть порадити недужому звернутися до сімейного лікаря.