Штурмові бригади “Гвардії наступу”, які готував перед загибеллю міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, одразу викликали інтерес у тисяч добровольців, але набір до них триває.
Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смірнов у Facebook.
“Хочу розповісти вам про проект, який готував мій друг Денис Монастирський, але з трагічних причин так і не встиг його реалізувати.
Мова йде про “Гвардію наступу” – проект, задача якого зібрати вмотивованих добровольців для підготовки та участі у наступальних операціях задля посилення основних сил нашої країни і якомога швидшого вигнання ворога з нашої землі.
Ідея проекту в тому, що кожен бажаючий може обрати собі військовий підрозділ по духу, записатися, пройти обов’язкову кількамісячну бойову підготовку з наступним бойовим злагодженням нових підрозділів. Тобто не на умовах загальної мобілізації “куди розподілять”, а за власною ініціативою до підрозділу, що відповідає вашим цінностям та ідеології”.
За словами Смірнова, у перший день проєкту до МВС звернулися тисячі потенційних кандидатів, але набір все ще триває, тому можна приєднатися до одного з 8 підрозділів.
Добровольці можуть обирати:
- “Сталевий кордон” (бригада Державної прикордонної служби України);
- “Червона калина” (до бригади вже увійшли герої, які брали участь у боях на Донеччині й Луганщині, обороняли Київ);
- “Лють” (бригада Національної поліції України);
- “Рубіж” (до лав бригади вже увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині);
- “Спартан” (потужна штурмова бригада, обороняла Харків);
- “Кара-Даг” (“кара за Крим”, братиме участь у звільненні АРК);
- “Буревій” (“бригада утилізації російських військових”, як пише Смірнов);
- “Азов” (легендарний підрозділ, один із основних осередків оборони Маріуполя).
Як наголошується, у рамках цього проекту добровольці, які стануть штурмовиками, отримають низку соціальних гарантій: стабільну і конкурентну заробітну плату, можливість отримати житло, лікування у держзакладах, навчання та інші “суттєві переваги”.
До “Гвардії наступу” можна долучитися онлайн на storm.mvs.gov.ua або ж у визначених Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах). Також працює гаряча лінія для консультацій 0800100020.