Понеділок, 15 Серпня

У Галичі спустять на Дністер середньовічний човен

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У місті Галич, що на Прикарпатті (100 км від Львова), 6 серпня планують спустити на воду середньовічну лодію. Лодія – це морське та річкове судно давніх слов’ян. Про це повідомляє «Середньовічна коробельня», яка й організовує акцію.

«Наша лодія застоялася в сухому доці і проситься на воду, на Дністер. Тому 6-7 серпня в місті Галич кожен охочий зможе ступити на борт і сісти на весла, відчути як човен несеться водою від кожного синхронного помаху весел команди», – йдеться в повідомленні.

Організатори заходу розповідають, що 8 серпня в Галичі, за участі реконструкторів середньовічного періоду, відбудеться 100-кілометровий сплав.

9 серпня о 19:00 всіх запрошують в кемп Білий Бізон, с. Лука, Городенківського району для зустрічі лодії та учасників дводенної експедиції, що стартувала напередодні в Галичі.

10 серпня — впродовж дня будуть відбуватися катання на лодії та дракарі біля кемпу Білий Бізон.

“Це почалось минулої весни. Стовбур тополі, кілька днів роботи в лісі, тиждень нагрівання й розпарювання, сотня днів в майстерні та в сухому доці корабельні, і з колоди став човен красень – 9-метровий моноксил з нарощеними бортами на 10 гребців – ЛОДІЯ”.

Кошти отримані за катання на човнах будуть спрямовані на побудову наступної історичної реконструкції — лодії «Єлизавета Київська».

Нагадаємо, проєкт «Середньовічна корабельня» започаткований навесні 2019-го року в Івано-Франківську.

Share.