У Фінляндії платили безробітним 560 євро щомісяця, щоб дізнатись як це на них вплине

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Фінляндії провели експеримент із виплатою так званого гарантованого мінімуму 2 тисячам випадкових безробітних. Протягом двох років громадянам виплачували базовий дохід у розмірі 560 євро щомісяця без будь-яких зобов’язань. Дослідники зробили висновок, що це позитивно вплинуло на психічне здоров’я людей, їхній добробут та подальшу зайнятість.

Двом тисячам безробітних віком від 25 до 58 років виплачували 560 євро щомісяця, йдеться у статті News Scientist.

Експеримент тривав протягом 2017 та 2018 років. Люди не повинні були повертати гроші. Розмір виплат теж залишався незмінним, навіть якщо людина знаходила роботу. Дві тисячі учасників експерименту обрали випадково.

Дослідники порівнювали зайнятість та добробут тих, хто отримував базовий дохід та тих, кому виплачували допомогу по безробіттю.

Результати експерименту з базовим доходом

Люди з базовим доходом працювали у середньому на 6 днів більше, аніж ті, яким виплачували допомогу по безробіттю. Дані цієї групи з 2000 тисяч осіб порівняли з даними контрольної групи у 173 000 осіб.

Зросла зайнятість у людей з дітьми та у тих, для кого рідною мовою була не фінська чи шведська, однак дослідники ще не знають чому.

Також ті, хто отримував базовий дохід, заявили про кращий фінансовий добробут та стан психічного здоров’я. Вони були спокійніші та впевненіші у своєму майбутньому.

Цікаво, що наявність базового доходу не зменшувала у людей бажання знайти роботу, а учасники експерименту стали більше довіряли людям та соціальним інституціям.

Дослідники також дійшли висновку, що виплата базового доходу може допомогти людям впоратися зі стресом у період пандемії к-вірусу.

“Я думаю, що це принесе людям безпеку під час дуже небезпечних ситуаціях, коли вони не знають, чи отримають дохід”, – розповіла працівниця Інституту соцстрахування Фінляндії Мінна Іліканне.

Отримані дані свідчать про те, що базовий дохід, як видається, не забезпечує перешкоду людям працювати.