Середа, 28 Лютого

У дитсадках Львова запроваджують сексуальне виховання

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У дитсадках Львова впроваджують сексуальне виховання для малечі. Нововведення починаються вже з вересня нинішнього року.

Якщо дітям і дорослим сподобається, то опісля сексуальне виховання проводитимуть у львівських школах для учнів молодших класів. Про це інформує Суспільне Львів.

За словами батьків дошкільнят, вони не проти. Так, мати п’ятирічної Юстини Соломія Бойкович каже, що зацікавлена у сексуальному вихованні дитини у дитсадку.

“Ми звикли говорити про безпеку (як треба на зелене світло переходити вулицю), але ми не звикли говорити про безпеку свого тіла, а це надзвичайно важливо”, — розповіла телеканалу «Суспільне.Львів” Соломія Бойкович.

Директорка дитсадочку “Пташеня” Анастасія Лужецька розповіла, що сексуальну освіту впроваджують з п’яти років.

“Наприклад, є така штука як “правило трусиків”. Це ті межі, за які не можна заходити нікому і ми кажемо діткам, що тебе можуть торкатися лише, наприклад, тільки твої батьки по плечі, за руку, ніяк не у межах трусиків”, — зазначила Лужецька.

За словами Анастасії Лужецької, для підготовки занять із сексуального виховання у дитсадочку “Пташеня” використовують закордонні джерела інформації, зокрема книгу “Кіко та рука” розроблена Радою Європи.

“Загалом я за те, щоб таке виховання було обов’язковим, бо це суттєва складова частина людини. Дуже важлива, це треба виховувати”, — розповідає освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Ініціаторкою впровадження сексуальної освіти у дитсадках Львова є Христина Шабат, вона спільно з фахівцями міського управління освіти організувала тренінги для вихователів.

Христина Шабат каже, що вихователі мали два тренінги по 6 годин. Після навчання вони отримали методички, де роз’яснено як правильно пояснювати дітям про сексуальне виховання.