Неділя, 14 Квітня

У дитячій лікарні Львова запрацювало медобладнання, аналогів якому немає в Україні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У лютому в дитячій міській лікарні Львова, що на вулиці Орлика, запрацювало унікальне обладнання, подароване канадськими лікарями за сприяння благодійного фонду SickKids Foundation. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Ідеться про новітню нейромоніторингову систему «Video LTM», що коштує 1,36 млн грн. Доставлена у міську дитячу лікарню в грудні 2018 року, та введена в дію сервісною службою з Польщі у лютому 2019 року.

Аналогів такого обладнання в Україні немає, а в Польщі функціонує 3 аналогічних комплекси (з інформації сервісної служби), однак старшого покоління. Канадські меценати забезпечили гарантійне і післягарантійне обстеження обладнання.

«Аналогів системі в Україні немає. Завдяки такому апарату відбувається синхронна реєстрація запису електроенцефалограми та відеоспостереження поведінки пацієнта. Це дозволяє виявити співвідношення патологічної активності на енцефалограмі з клінічною картиною нападу. Окрім того, таке комплексне обстеження дає змогу визначити точну ділянку в мозку, з якої походять судоми, що є вкрай важливим для відбору пацієнтів, які підлягатимуть нейрохірургічному втручанню», – каже головний лікар дитячої лікарні Львова Дмитро Квіт.

Також система, за його словами, дозволяє визначити походження нападів – епілептичні чи ні. Пацієнти можуть перебувати на моніторингу від кількох годин до кількох діб, адже обладнання дозволяє вільно пересуватись відділенням і займатись дрібними повсякденними справами.

Обладнання привезли в лікарню з Канади ще в грудні, а в лютому воно почало працювати. Планується, що за рік система допоможе обстежити близько 100 пацієнтів, які потребують добового моніторингу, та 200-250 пацієнтів, яким потрібно менш тривале обстеження.

Співпраця між Sick Kids Hospital (Торонто, Канада) та Міською дитячою клінічною лікарнею Львова триває з грудня 2012 року. За час співпраці канадські лікарі спільно з лікарями-нейрохірургами МДКЛ провели 9 операційних втручань з надскладною нейрохірургічною патологією, які до цього часу в Західній Україні не проводились.

Нагадаємо, минулого року 31 травня Міській дитячій лікарні, що розташована на вул. П. Орлика, виповнилось 25 років.