У Дрогобичі відреставрують дзвіницю церкви, якій понад 350 років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

10 червня у Дрогобичі відновили роботи з реставрації дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста, як є пам’яткою архітектури національного значення і датується 1661 роком. Відновлення пам’ятки відбувається за кошт обласного бюджету.

Про це повідомили у прес-служба ЛОДА.

Роботи з реставрації дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста розпочалися торік. На замовлення департаменту архітектури ЛОДА, виготовлено проектно-кошторисну документацію. Переможцем тендеру і підрядником на об’єкті є ТОВ “В.Ф.Ф.”.

Загальна вартість реставраційних робіт обійдеться у 2 мільйони 251 тисячу гривень. На підготовчі роботи у 2019-у пішло 458 тисяч гривень. Також за ці гроші закупили будівельні матеріали для реставрації, встановили риштування, розпочали маркування найбільш аварійних ділянок дзвіниці.

Цьогоріч, у межах програми збереження культурної спадщини області, передбачено для продовження реставрації один мільйон гривень. 10 червня підрядник відновив роботи.

“Наразі ми завершили маркування всіх дерев’яних балок, розпочали укріплення фундаменту по периметру пам’ятки. Надалі плануємо розібрати верхи дзвіниці та вирівняти її каркас”, – каже Юрій Шмігельський.

© haidamac.org.ua

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод зазначає, що церква Воздвиження Чесного Хреста є одним із найстаріших дерев’яних храмів Львівщини. Фізично вона розташована по сусідству і майже на одній лінії з територією Дрогобицької солеварні та церкви святого Юра, яка занесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО, і також потребує негайної реставрації.

“Нам вдалося побувати і всередині церкви, яка, на жаль, переважно, є закритою для відвідувачів і також дуже потребує реставрації. Сьогодні ця пам’ятка є на території місцевої частини ДСНС. Після завершення реставрації дзвіниці, планується облаштувати окремий вхід до пам’ятки. Цей храм, кажуть, не реставрували понад 100 років, але навіть не фахівець може зрозуміти – він унікальний і також заслуговує на світове визнання. Саме тому я давно наполягаю: Україні треба державну програму зі збереження культурної спадщини. Місцевими бюджетами – будьмо чесні – на жаль, ми не дамо ради”, – каже Юрій Холод.

Водночас, за словами Алли Гладун, проектно-кошторисна документація для цілої церкви Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі вже готова, спільно з областю, управлінці та громадськість шукають гроші для її відновлення.