Четвер, 2 Травня

У департаменті охорони здоров’я пояснили, чи можливе поширення мавпячої віспи на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Випадків мавпячої віспи, яка досить швидко поширюється в багатьох країнах світу, в Україні не зафіксували. Певна настороженість є через те, що зростає кількість хворих у тих країнах, для яких це захворювання нехарактерне. Йдеться про США, Ізраїль, країни СЄ, звідки і куди мігрують українці. Про це у відповідь на запитання Тvoemisto.tv під час брифінгу повідомив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

«У світі вже зафіксували сотні випадків мавпячої віспи. Хоч вірусне захворювання є характерним для країн центральної та західної Африки, все ж випадки фіксують і в країнах Євросоюзу. Тому ризик поширення у нас також є. Виключати загрозу не можемо», – каже він.

За його словами, алгоритм дій під час виявлення таких хворих в Україні, зокрема на кордонах, відомий. Заразитися мавпячою віспою можна при безпосередньому контакті з носієм та хворою людиною. Як уточнила у коментарі Tvoemisto.tv керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко-Іванченко, хвороба нешвидко поширюється між людьми.

Мавпячу віспу поширюють гризуни: щури, миші та білки. Хвороба передається через укус інфікованої тварини або, якщо доторкнутися до її крові, рідин організму, плям, пухирів, струпів на тілі.

«Вірус поширюється через дотик до одягу, постільної білизни або рушників, якими користувалася інфікована людина, а також через дотик до пухирів або струпів на шкірі та через чхання, кашель. До появи перших симптомів, зазвичай, проходить 5-21 день. Серед них: висока температура, головний біль, болі в м’язах, біль у спині, тремтіння (озноб), виснаження», – пояснює вона.

За її словами, висип на шкірі з’являється через 1-5 днів після появи перших симптомів. Спершу він з’являється у вигляді плям на обличчі, потім поширюється на інші частини тіла. Хворобу іноді плутають з вітряною віспою. Згодом плями перетворюються в маленькі пухирці, наповнені рідиною. Із часом вони утворюють струпи, які пізніше відпадають.

Лікування віспи мавп спрямоване на полегшення симптомів. Хвороба зазвичай легка, і більшість людей одужують за 2-4 тижні. Однак людині доведеться залишитися в спеціалізованій лікарні, щоб запобігти подальшому розповсюдженню інфекції. За появи перших симптомів – гарячки чи специфічного висипання – рекомендують відразу звертатися за медичною допомогою. Спеціальної вакцини проти мавпячої віспи не існує.