Понеділок, 4 Грудня

У деяких місцях озера Світязь вода відступила на 40-50 метрів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Одна із найважливіших екологічних тривог сучасної України – обміління її найглибшого і найчистішого озера Світязя. Недарма його називають одним із природних чудес.

Загалом, за останній рік вона відступила від берега приблизно на півсотні метрів. Відповідні фотографії розмістив український блогер Денис Казанський у своєму Facebook.

Проте за останні 2-3 місяці місяці рівень води у Світязі завдяки дощам підвищився на вісім сантиметрів. Але це все одно дуже мало, стверджують екологи, оскільки вода місцями відступила від берега на 50 метрів. Цьому могли б зарадити рясні снігопади, але їх також немає цієї зитми. Тож Світязю треба допомагати, а він віддячить нам у теплу пору приємними миттєвостями відпочинку.

“За минулий рік через спеку з озера випарувалося більше води, ніж надійшло. Крім того, на ситуацію впливають штучні озера, які зараз риють підприємці біля плантацій лохини. Вони акумулюють воду, яка раніше надходила в Шацькі озера. В поєднанні з кліматичними факторами це вплинуло на рівень води”, – написав він.

Одне з підприємств господарювання побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів та здійснювало з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га. Відтак вже відкрили “кримінал”.