Понеділок, 20 Травня

У Чернівцях дружину хворого коронавірусом забрали на обсервацію до лікарні через протести сусідів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Чернівцях дружину інфікованого коронавірусом українця забрали на обсервацію до лікарні через протести мешканців будинку, де проживає жінка.

Як повідомляє видання «Молодий буковинець», ввечері 3 березня близько 20 жителів одного із будинків в мікрорайоні Гравітон, в якому проживає сім’я чоловіка, у якого підтвердили коронавірус, влаштували протест, вимагаючи ізолювати дружину хворого від інших жителів. Вони висловлювали обурення у зв’язку з рішенням лікарів залишити жінку вдома, а не ізолювати її.

Протестувальники заявили, що якщо дружину хворого не ізолюють до 6:00 4 березня, вони перекриють дорогу.

На місце протесту прибули мер міста Олексій Каспрук, секретар виконкому Антоніна Бабюк, медики і співробітники поліції. Заспокоїти людей і переконати їх в тому, що у дружини хворого на коронавірус немає симптомів захворювання, їм не вдалося.

У результаті дружина хворого погодилася на те, щоб її забрали з квартири і перевезли до місця обсервації. До цього вона перебувала в ізоляції в своїй квартирі.

«Ми жінку забрали. Вона знервована і стомлена. Погодилася поїхати з нами. Забрали співробітники швидкої допомоги. Наголошую, для цього немає ніяких медичних підстав. Вона не становить загрози. Так само для дезінфекції не було підстав. В під’їзді будинку провели дезінфекцію, бо люди кричали», – повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Марія Поліщук, яку цитує «Громадське».

Марія Поліщук також зазначила, що не буде розголошувати, куди відвезли жінку заради її безпеки.

Нагадаємо, в Чернівцях підтверджено перший в Україні випадок коронавірусу у чоловіка, який з дружиною повернувся з Італії. Медики госпіталізували чоловіка, а його дружина, у якої коронавірусу не виявлено, перебувала вдома

Після прибуття подружжя самоізолювалося, а через два дні, 28 лютого, у чоловіка з’явилися симптоми, які вказували на коронавірусну інфекцію. 29 лютого його госпіталізували, а ввечері в понеділок, 2 березня, коронавірус підтвердили за допомогою тестування.