У Брюховичах може з’явитися пам’ятник чебуреку замість демонтованого радянського

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У селищі Брюховичі, що входить у Львівську міську територіальну громаду, може з’явитися пам’ятник чебуреку. Про це повідомив радник керівника Львівської військової адміністрації Олег Радик.

Пам’ятник чебуреку пропонують розмістити поруч з культовою та загальновідомою «Чебуречною в Брюховичах», де 28 червня 2023 року демонтували та передали до музею «Територія терору» скульптурну групу «Родіна-мать».

«Маю ідею, і вже є спонсори. Замість пам’ятника окупантам встановити у Брюховичах памʼятник чебуреку», – повідомив Олег Радик.

Пам’ятник радянської епохи «Мати-Батьківщина», який демонтували у Брюховичах, перенесли до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»

Ця скульптура була виготовлена на Львівській кераміко-скульптурній фабриці у 1956 році і є пам’яткою історії.

У Брюховичах демонтували радянський пам'ятник - Львів Vgorode.ua

Зауважимо, у квітні 2022 року у Львові створили робочу групу, головним завданням якої є деколонізація топоніміки та заборона використання у Львівській громаді географічних назв та символіки Росії. На сьогодні, за результатами напрацювань робочої групи, у Львівській МТГ вже перейменовано 50 вулиць.

Сьогодні колекція радянської монументальної спадщини музею складається з 59 предметів. Серед експонатів – меморіальні дошки, весь комплекс з Монумента бойової слави, що був на вул.Стрийський, барельєфи, горельєфи, вітражі, пам’ятники, фрагменти мозаїки та дерев’яної різьби тощо.

У Львівській громаді також мають демонтувати радянську скульптуру «Воїн», що у Винниках. Пам’ятник також є пам’яткою історії і його теж перенесуть до музею «Територія Терору».