У ботанічному саду Львова розквітла лаванда

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У львівському ботанічному саду на вул. Черемшини, 44 розквітла лаванда. Про це повідомили на сторінці ботсаду у Фейсбуці.

“Рослина надзвичайно декоративна і, завдяки значному вмісту ефірних олій, з античних часів має широке практичне застосування. В минулому воно було більш різноманітним, а сама лаванда вважалася справжнім подарунком богів для людства”, – йдеться у повідомленні.

Саме так цвіте Лаванда – символ півдня Франції та улюблениця парфумерів усього світу.

Фото ботсаду

Фото ботсаду

Фото ботсаду

Фото ботсаду

Фото ботсаду

Фото ботсаду

У ботсаду також розповіли, що наукова назва рослини походить від латинського слова “lavare”, що означає “мити”, “купати”. Зокрема, древні греки та римляни застосовували лаванду як незамінний додаток до купелі та трав’яних ванн із антибактеріальними властивостями.

Серед інших напрямків історичного використання лаванди є також виготовлення ароматних приправ, ліків, фарб, лаків, а також антимоскітних та інсектицидних засобів.

“Стійкий насичений аромат лаванди заспокійливо діє на левів та тигрів, тому в старі часи рослина була засобом для їхнього приручення. Великі ж художники минулого, як, наприклад, Пітер Пауль Рубенс, використовували її в якості поліпшувача кольору фарб у своїх картинах”, – йдеться у повідомленні.

Також у соцмережах користувачі діляться фотографіями лаванди на вулицях Львова.

Зокрема, лаванда цвіте Сихові.

Фото Natalia Soboleva

Також на зупинці на вулиці В. Великого облаштували такий куточок з лавандою.

Фото Marichka Stanchak

Share.