Середа, 29 Листопада

У боях за Україну загинув легендарний “Да Вінчі”: Дмитро Коцюбайло був удостоєний звання Герой України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У боях за Україну загинув легендарний воїн Дмитро Коцюбайло, відомий як “Да Вінчі”. Свого часу він отримав найвищу державну нагороду – звання Героя України.

Свій останній бій воїн прийняв під Бахмутом на Донеччині. Першим про загибель Коцюбайла повідомив правозахисник Масі Найєм, пише Obozrevarel.

“Герой України. Я завжди пишався тим, що знав тебе через інших друзів. І досі пишаюсь, що мав можливість потиснути тобі руку в грудні 2022 року. Я б хотів написати, що “ми помстимось”. Але я зараз не воюю. Але знаю наших друзів… вони помстяться. За тебе точно буде помста… і я би написав, що “співчуття близьким”. Але я не уявляю собі, як це пережити. Не уявляю. Проте ми точно завжди будемо поруч”, – зазначив він.

Масі Найєм не назвав імені полеглого воїна. Однак його було названо під дописом, який опублікував громадський діяч і політик Борислав Береза.

“Сьогодні Україна під Бахмутом втратила одного зі своїх Героїв. Великий воїн, Людина, Патріот. Тримай небо над нами, Друже. Помстимося!” – написав Береза.

У коментарях він уточнив: причиною смерті Героя стало осколкове поранення у шию, отримане воїном у Бахмуті. Медики виявилися безсилими.

На сторінці воїна у “Вікіпедії” з’явилася інформація, що загинув Да Вінчі 7 березня під Бахмутом. Однак згодом цю інформацію було видалено.

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї.

Попри юний вік, Дмитро брав активну участь у Революції Гідності. По її завершенні, у 17 років, пішов захищати Україну від російської агресії зі зброєю в руках. У 2014-му командував взводом добровольців, а у 2015-му – добровольчою ротою.

17 березня 2016 року призначений командиром 1-ї окремої штурмової роти “Вовки Да Вінчі” ДУК ПС, яку згодом переформатували в батальйон.

30 листопада 2021 року був удостоєний найвищої державної нагороди – звання Героя України із врученням “Золотої Зірки”. Як зазначено в указі президента Володимира Зеленського, високе звання присвоєне Дмитрові Коцюбайлу “за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України”.