Середа, 29 Листопада

У боях за Лисичанськ загинув командир білоруського батальйону Іван «Брест»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Командир батальйону «Волат» полку імені Кастуся Калиновського білорус Іван Марчук із позивним «Брест» загинув у боях із російськими окупантами під Лисичанськом на Луганщині. Про це повідомили у полку імені Кастуся Калиновського. Білоруський підрозділ взяв участь у стримуванні танкового прориву ворога 26 червня.

«Невелика група наших бійців вступила в нерівний бій з переважаючими силами супротивника. Через кілька годин контакту сили окупантів було відкинуто, техніка була підбита з ручних протитанкових засобів, серед наших хлопців лише один був легко поранений», – сказано в повідомленні у Telegram.

Після цього війська держави-терориста росії кинули на невеликий загін батальйону «Волат» значні сили, зокрема й танки, через що бійці полку Кастуся Калиновського почали відступати.

«І навіть тоді наші хлопці не здалися і направили українську артилерію на живу силу та техніку противника. На жаль, у якийсь момент зв’язок із нашими бійцями перервався», – повідомили захисники України.

Завдяки героїзму та самопожертві білоруси змогли зупинити наступ танкової колони рф, чим дали можливість безпечно відвести основні сили ЗСУ. Ще кілька білоруських бійців зникли, ведуться їхні пошуки. Підтверджено, що один із них потрапив у полон.

Як пише видання “Наша Ніва“, до останнього була надія, що хтось вижив. На сьогодні відомо, що частина бійців загинула, а частина потрапила в полон. Останнє повідомлення від хлопців було: “На нас йде танк. Працювали над цим”

Як розповідають очевидці подій, частина білорусів разом із “Брестом” прикривала відхід другої половини групи, “Брест” був важко поранений у ногу та голову. У цьому бою він знищив щонайменше один фашистський танк.

Марчука впізнали на фото, опублікованому 30 червня російськими військовими. Однак “Наша Ніва” не повідомила цю інформацію, поки не було офіційного підтвердження, а доля інших зниклих безвісти бійців невідома.

Іван «Брест» загинув, виконуючи бойове завдання. Він стояв біля витоків формування полку імені Кастуся Калиновського і з перших днів війни допомагав боротися проти рф.

«Ми знали його як мужню, рішучу і самовіддану людину, готову на все заради кожного свого бійця. «Брест» мав винятковий авторитет серед солдатів полку. Крім того, він був відданим сином білоруської землі і вірив у майбутнє вільної Білорусі. Це дуже велика і болюча втрата для всіх нас», – зазначили товариші по службі полеглого воїна.

Нагадаємо, що 26 березня добровольці з Білорусі, які підтримують Україну в російсько-українській війні, утворили окремий батальйон, який увійшов до складу Збройних сил України.