Субота, 18 Вересня

У березні Україна запускає 4G

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Скористатися 4G Інтернетом українці зможуть вже у березні-квітні 2018 року. Про це за підсумками торгів “з голосу” за ліцензії 4G у коментарі кореспондентові Укрінформу розповіла генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова.

Серед пріоритетних міст, у яких оператор планує запустити 4G в першу чергу – Київ, Харків, Львів, Одеса та Дніпро.

“Ми готові, наразі тестуємо і в березні-квітні стартуємо”, – повідомила вона.

За словами Устинової, на торгах за 4G у діапазоні 2600 Мгц вдалося заощадити. Вона відзначила, що більш грунтовно компанія готується вже до наступного тендера в діапазоні 1800МГц.

“Там конкуренція буде сильніша”, – сказала вона.

Всього на торгах “з голосу” компанія Vodafone Україна витратила 631 млн 200 тис. грн.

Аналогічні плани щодо терміну запуску мають й інші оператори. Президент компанії Київстар Петро Чернишов також зазначив, що значного підвищення тарифів у зв’язку з впровадженням 4G очікувати не варто.

“Перше, ви всі напевно розумієте, що якщо ми заплатимо ці гроші, нам треба ці гроші якось отримати з наших клієнтів. Але ці гроші ми будемо отримувати не за місяць, і не за рік, це кілька років, окупність розтягнута. Тому якогось драматичного підвищення тарифів точно не буде “, – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, загальна сума, яку трійка операторів заплатить за 4G ресурс у діапазоні 2600 Мгц, становитиме 2,5 млрд грн.

Нагадаємо, що 31 січня, відбувся перший аукціон з продажу частот під 4G-зв’язок. Участь у ньому взяли три найбільші українські мобільні оператори: lifecell придбав два лоти сумарно на 30 МГц за 909,25 млн грн, «Київстар» – три лоти сумарно на 30 МГц за 916,3 млн грн і «Vodafone Україна» – два лоти сумарно на 20 МГц за 631 млн грн. Термін дії усіх ліцензій складає 15 років.

Share.