Четвер, 28 Листопада

У Бельгії львів’янин став лауреатом королівського конкурсу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У столиці Бельгії Брюсселі молоді виконавці з України стали фіналістами і лауреатами Міжнародного конкурсу музикантів імені королеви Єлизавети.

Про це повідомляє Укрінформ.

© ukrinform.ua

“Уперше в історії два виконавці з України стали лауреатами конкурсу в категорії співу. Це Данило Матвієнко (Донецьк) та Юрій Гадзецький (Львів). Обидва – баритони, вихованці професора Ончула Петра Єпіфановича, який зараз викладає у Львівській консерваторії”, – розповіла Тамара Точицька, дружина надзвичайного і повноважного посла України у Королівстві Бельгія та представника України в Євросоюзі Миколи Точицького.

Баритон Юрій Гадзецький на Queen Elisabeth Competition: Voice 2018 (півфінал) / Baritone Yuriy Hadzetskyy at the Queen Elisabeth Competition: Voice 2018 (semi-final)

Виступ українського баритона Юрія Гадзецького у півфіналі конкурсу Queen Elisabeth Competition: Voice 2018.The performance of the Ukrainian baritone Yuriy Hadzetskyy in the semi-final of the Queen Elisabeth Competition: Voice 2018.Programme:Wolfgang Amadeus Mozart : Rivolgete a lui lo sguardo KV 584 (Concert Arias).Edvard Grieg : Hjertets melodier op. 5.To brune øjne | Du fatter ei bølgernes evige gang | Jeg elsker dig | Min tanke er et maegtigt fjeld.Felix Mendelssohn : Es ist genug (Elias op. 70).Richard Strauss : Heimliche Aufforderung (Vier Lieder op. 27).#classicalmusic #classicmusic #talentedmusicians #voice #musiccompetition #VereMusicFund

Gepostet von VERE MUSIC FUND am Montag, 7. Mai 2018

Конкурс імені королеви Єлизавети — конкурс академічних музикантів, що відбувається у Брюсселі з 1951 року. Названий на честь королеви Бельгії Єлизавети, що патронувала його створення. Конкурс уважається продовженням Конкурсу імені Ізаї, що проводився в 1937-1938 роках.

Спочатку конкурс проводився у трьох номінаціях раз на чотири роки, серед скрипалів, піаністів і композиторів. У 1951 року змагалися скрипалі, в 1952 році піаністи, а в 1953 році композитори, четвертий рік був вільний, а потім цикл починався заново. Надалі ця регулярність була порушена, а в 1988 році була додана четверта номінація — академічний вокал. Особливістю виконавських конкурсів є те, що в півфіналі й/або фіналі для виконання всім конкурсантам пропонується твір бельгійського композитора (часто — відібраний на загальнонаціональному конкурсі композиторів).

© Queen Elisabeth Competition/Facebook