Вівторок, 29 Листопада

У Бельгії вперше в Європі заступницею прем’єр-міністра стала трансгендерна жінка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після двох років без повністю сформованого уряду у Бельгії з’явилася нова правляча коаліція. Посаду заступника прем’єр-міністра країни зайняла трансгендерна жінка. Це перший такий випадок в європейській практиці.

57-річна Петра Де Суттер є членом Європейського парламенту з 2019 року з партії “Зелені!”. У Бельгії не було повноцінного уряду з грудня 2018 року, коли король Філіп прийняв відставку кабінету міністрів на чолі з прем’єром Шарлем Мішелем.

До березня цього року ним управляла тимчасова адміністрація на чолі з першою жінкою на посаді прем’єр-міністра країни Софі Уілмс (зараз вона є першою жінкою – міністром закордонних справ країни).

Але повернемося до Де Суттер. Вона професор гінекології Гентського університету, спеціалізується на репродуктивній функції. Політик активно виступає за права трансгендерних людей і відкрито розповідає про власний досвід трансгендерного переходу.

«Я лише в 40 років вирішила повністю стати жінкою, якою була завжди. Через це рішення я втратила колег, знайомих і навіть друзів. Я маю щось зробити для тих, кому пощастило не так, як мені. Я дуже гостро реагую на несправедливість і вважаю неправильним, що люди в світі страждають просто через те, ким вони хочуть бути, ким хочуть бути», – сказала вона в інтерв’ю, опублікованому веб-сайті партії Зелених.

«Неймовірно вдячна за довіру, яку я отримала від своєї партії. Вчора ввечері разом з тисячею інших однопартійців я дала зелене світло новому уряду. Тепер разом з цим урядом я можу зробити все необхідне, щоб перезапустити нашу країну і працювати над новим майбутнім для всіх бельгійців», – написала в твіттері політик.

Вона зараз є найбільш високопоставленим політиком серед трансгендерів у Європі. На початку 2020 року Марі Кау стала першим політиком-трансгендером у Франції — її обрали мером Тіюа-ле-Маршʼєнн, а в Італії таким став Джанмарко Негрі — його обрали мером міста Тромелло.

Як пише Politico, що важливо для транс-людей той факт, що її приймають на національному рівні, і що до неї ставляться справедливо і шанобливо в західних ЗМІ. Це неодмінно є надійним знаком у той час, коли транс-ідентичності законодавчо закріплюються у все більшій кількості європейських країн.