Вівторок, 5 Грудня

“Тут продають сексизм”: у Львові активісти пікетували стрип-клуби

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 8 березня, у центрі Львова активісти провели акцію “8 причин закрити стрип-клуби”. Про це повідомляє “Еспресо.Захід“.

“Стрип-клуб – це місце, де можна подивитись, як жінки танцюють і роздягаються перед чоловіками, перед якими навряд чи б погодилися роздягнутись за інших обставин. При цьому робота стриптизерки – робити вигляд, що це її найпотаємніше бажання. Це явище доставляє насолоду чоловікам, але набагато більше шкодить жінкам і суспільству”, – йдеться в анонсі акції.

Пікет виявився малолюдним, менше десяти людей долучилися до акції, у більшості – молоді дівчата. “Тут продають сексизм”, “Сексизм не на часі”, “Стрип-клуб – двері в проституцію” – такі написи були в учасників та учасниць акції, які стояли з ними біля декількох популярних стрип-клубів в центрі Львова.

Організаторкою акції є львів’янка Анастасія Брезіна, яка розповіла, що активісти зібралися, щоб привернути увагу львів’ян до стрип-клубів, як до місця сексуальної експлуатації. Адже в Україні через війну багато жінок втратили дім і роботу, тому в пошуках заробітку, потрапляють в місця, де їх використовують, як товар.

Фото: Еспресо.Захід

Фото: Еспресо.Захід

“Ми не стверджуємо, що стриптиз – це погано, ми знаємо, що це теж мистецтво, як танець. Але у стрип-клубах відбувається те, що нам не подобається. Це втягування жінок у проституцію або порнобізнес. Таким чином відбувається прикриття цього нелегального бізнесу. В оголошеннях про найм на роботу пишуть, що шукають дівчат приємної зовнішності без попереднього досвіду роботи. Стриптизеркам важко провести всю ніч уникаючи контактів, адже це постійне оголювання перед п’яними чоловіками. Такі умови роботи є неприйнятними для психіки і мають подальші наслідки. У нашому суспільстві прийнято вважати, що жінки начебто добровільно обрали таке заняття, тому можливі сексуальні домагання – це знову таки начебто нормально. Ми вважаємо, що це не окей, права жінок завжди на часі. Особливо в такий день боротьби за права жінок”, – каже Анастасія Брезіна і додає: стрип-клуби в центрі міста – це ілюстрація того, що суспільство приймає цю проблему і не хоче з нею справлятися.

Фото: Еспресо.Захід

На думку активістки, вирішення проблеми – це переформатувати українське законодавство під Модель рівності, або так звану Шведську модель, коли купівля сексу стає злочином і жінки стають більш захищеними.

“Легалізація сексіндустрії чи її декриміналізація, як альтернативні вирішення, стали провальними. Наприклад, уряд Німеччини визнав провал такої стратегії. Бо тоді законодавство захищає легалізованих власників сексбізнесу, а жінки продовжують страждати”, – відзначає Анастасія Брезіна.