П’ятниця, 24 Травня

Цього року Львів інвестує кошти в ремонти 4 міських театрів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові ремонтують та реставрують комунальні театри. Цього року на ремонтні та реставраційні роботи театрів з міського бюджету Львова передбачено 6,1 млн грн, а на придбання обладнання та реквізиту для театрів – 500 тис грн. Активні роботи тривають в драматичному театрі ім. Лесі Українки. Виконання робіт оглянув міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ще у 2017 році було вироблено ПКД капітальних ремонтних робіт усіх фасадів і дахів театру Лесі Українки. Загальний кошторис ремонтних робіт складає 10,5 млн грн. У 2017 році ми вже зреалізували 1,5 млн грн, з яких зробили частково дахи, які складаються з м’якої покрівлі, і частково відновили стіни, які були в аварійному стані.

У 2018 році нам виділили більше грошей – 3,5 млн грн. І ми маємо надію зробити максимум дій, навіть зреалізувати усі кошти і завершити до кінця кошторис ремонтних робіт. В планах завершити цього року усі фасади, усі дахи для того, щоб можна було приступати до якихось внутрішніх робіт.

Найбільші проблеми в середині театру – це система опалення, яку треба замінити. Також маємо в планах зробити реконструкцію системи електромереж»,- зазначила Ольга Пужаковська, директор, художній керівник театру імені Лесі Українки.

Протягом 2018 року ремонтні роботи проводитимуть в чотирьох театрах, а саме: академічний духовний театр «Воскресіння», Перший український театр для дітей та юнацтва, драматичний театр ім. Лесі Українки, академічний театр ім. Леся Курбаса.

Тривають ремонтні роботи глядацького залу, а також реконструкція системи електропостачання в академічному театрі «Воскресіння». Плануються ремонтні роботи даху. Закінчити усі роботи планують наприкінці 2018 року.

У драматичному театрі ім. Лесі Українки тривають реставраційно-ремонтні роботи дахів та фасадів. Триває виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію системи опалення.

На завершальному етапі роботи з капітального ремонту Першого українського театру для дітей та юнацтва із врахуванням доступності для осіб з інвалідністю. Завершення робіт заплановано на квітень 2018 року.

«Ми працюємо над тим, щоби до міста Львова на театральні вистави їхали гості і туристи, щоби наші театри були одні з найкращих в Україні.

Кожен наш театр має бути відремонтований, в хорошому стані, щоби туди дійсно хотілося прийти, а для акторів і для колективів хочеться, щоби їм хотілося творити.

Ми маємо 5 муніципальних театрів. В минулому році ми розпочали роботи саме по театру імені Лесі Українки. Ми маємо ПКД на реставраційно-ремонтні роботи дахів та фасадів на загальну суму 10,5 млн грн. Минулого року було виконано протиаварійні роботи, тому що була в аварійному стані стіна, протікали дахи, в тому числі і на велику сцену. Було замінено покриття дахів і зроблено протиаварійні роботи стін на суму 1,5 млн грн. Окрім того, продовжуючи цього року реставраційно-ремонтні роботи, один із фасадів вже на завершальному етапі, також реставруємо усі вікна і двері. Зараз на стадії виготовлення ПКД по системі опалення. І це один з двох театрів, який має внутрішній дворик. Хочемо, щоб він в майбутньому став літньою сценою, або публічним простором, який можна було б використовувати для літніх вистав і для різноманітних міських заходів.

Паралельно будемо працювати над малою сценою і будемо її перетворювати її на такий простір, для використання аматорських театрів інших театрів міста Львова.

Що стосується театру «Воскресіння», то ми в цьому році завершимо ремонт, який там відбувається.

Минулого року у Першому українському театрі для дітей та юнацтва ми зробили умови доступності. Також, ми виграли маленький грант і отримаємо 50 тис грн на те, щоби закупити аудіоапаратуру для незрячих людей», – додала Наталія Бунда, директор департаменту розвитку.

4 міських театрів

*Презентацію проекту реставрації можете переглянути за посиланням