Вівторок, 27 Лютого

Ціна залежатиме від способу оплати: у Львові зрівняють вартість проїзду в електротранспорті та маршрутках

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У понеділок, 4 грудня, у Львові представлять проєкт рішення, за яким мають встановити єдині тарифи на проїзд в маршрутках, трамваях та тролейбусах. Після консультацій з громадськістю вартість проїзду затвердить виконком міської ради, пише Суспільне.

Як повідомили у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури, тарифи визначили на основі розрахунків, які надали перевізники. Відповідно до проєкту, вартість однієї поїздки в тролейбусах, трамваях та маршрутках залежатиме від способу оплати і становитиме:

  • 13 грн — при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт,
  • 15 грн – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC;
  • 20 грн – при оплаті готівкою у водія;
  • 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

Вартість перевезення одного місця багажу складатиме:

13 грн — при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт;

15 грн — при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC.

20 грн — при оплаті готівкою у водія.

Штраф за безквитковий або незавалідований проїзд складатиме 300 грн.

Єдині тарифи набудуть чинності з 11 грудня, з моменту запровадження безготівкової оплати проїзду в усьому громадському транспорті Львова.

“Для пасажирів автобусів, які розраховуватимуться ЛеоКарт, вартість поїздки навіть знизиться до 13 грн. Натомість для пасажирів трамваїв і тролейбусів вартість проїзду дещо зросте. Однак, тарифи для електротранспорту у Львові востаннє переглядали ще три роки тому. За цей час вартість електроенергії для підприємства зросла у понад 2 рази. На стільки ж подорожчали і матеріали для обслуговування рухомого складу, колії та мережі”, — каже керівник департаменту Олег Забарило.

Крім того, проєкт рішення передбачає, що з 1 червня 2024 року вартість поїздки та перевезення багажу при оплаті готівкою складатиме 25 грн.

Безготівкова оплата на всіх міських маршрутах Львова стане доступною 11 грудня. За проїзд можна буде сплатити банківською картою, пристроєм з NFC, транспортною карткою ЛеоКарт або готівкою. Право на пільговий проїзд надаватиме виключно персоналізована транспортна картка ЛеоКарт. Посвідчення, що зараз надають право на пільговий проїзд, у громадському транспорті Львова відтоді не діятимуть.