Понеділок, 4 Грудня

Ціна газу для населення в Україні у травні знизилася на 21%

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У травні цього року оптова ціна на природний газ для потреб населення знизилась до 2,3 грн за кубометр, що на 21% менше, ніж місяцем раніше, та на 51%, починаючи з січня. Це зумовлено найнижчими цінами на європейських газових хабах за останні 10 років. Про це повідомляє НАК Нафтогаз.

У НАК уточнили, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу досягло 62 % (з початку поточного року ціна ПСО зменшилася  на 51%).

У компанії зазначають, що ціна знизилась також для виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК “Нафтогаз України” постачає газ в рамках спеціальних обов’язків (ПСО), без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

За даними аналітиків НАК “Нафтогаз України”, на тлі світової кризи, у травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років.

В Україні на ціну додатково тисне високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою – 17,5 млрд кубометрів.

“Цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року. В міжопалювальний сезон передумов для зростання цін значно менше, ніж в холодну пору року.

Історично низькі ціни, великі запасу газу у європейських та українських сховищах та літній період – все це дозволить зробити плавний та безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку”, – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Варто зазначити, що в квітні ціна газу для населення становила  2900 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування). У січні вартість газу становила 4650 грн за тисячу кубометрів.

З січня 2020 року оптова ціна на природний газ в рамках спеціальних обов’язків розраховується відповідно до постанови Кабміну. Основним індикативом при цьому є фактичні результати біржових торгів, які відбувалися з 1 по 22 число розрахункового місяця на найбільшому в Європі газовому хабі (ТТF).