Субота, 20 Квітня

Цієї ночі українці зможуть подивитись на місячне затемнення

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У ніч із 16 на 17 липня мешканці Африки, більшої частини Європи, західної частини Азії та більшої частини Південної Америки зможуть спостерігати так званий плямистий місяць – явище, коли відбувається часткове місячне затемнення. Про це повідомляє space.com.

В Україні побачити як Місяць на 65% увійде в тінь Землі можна буде від 00:31, а максимальна фаза очікується о 00:40. Явище можна буде спостерігати і деякий час 17 липня.

Додамо, цього року місячні затемнення в Україні більше поспостерігати не вдасться. Втім, наступного року їх буде чотири.

Нагадаємо, 27 липня минулого року весь світ спостерігав найдовше “Криваве” місячне затемнення. Тоді супутник Землі пройшов через центр та тимчасово набув помаранчево-червоного окрасу і цю червону повню можна було побачити на небосхилі навіть неозброєним оком.

Довідка

Місячне затемнення — це явище, при якому Місяць потрапляє в тінь Землі. Як відбувається місячне затемнення? Для цього необхідно, щоб Сонце, Місяць і Земля знаходилися на одній лінії. Повне місячне затемнення відбувається, коли сонячні промені деякий час не потрапляють на поверхню Місяця.