П’ятниця, 2 Грудня

Три посилки по 50 євро: українцям обмежили безмитне ввезення товарів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Верховна Рада активно ухвалювала зміни в законодавство, націлені на бюджет 2018 року. Однією з них став законопроект #6776-д, який вносить зміни до Податкового кодексу, пише Finance.ua.

Щоб збільшити надходження в бюджет, депутати обмежили безмитне ввезення товарів в Україну: як при самостійному перетині кордону, так і при поштовому пересиланні. При цьому, в первісному тексті законопроекту таких положень не було – їх внесли з правками.

Якщо законопроект підпише спікер і президент, то українці без сплати мита зможуть отримувати 3 посилки на місяць. Вартість товарів в кожній з них не повинна перевищувати 150 євро. Починаючи з четвертого відправлення, товари будуть обкладатися податком, митом і акцизом. Обмеження в 150 євро на товари в одній посилці було і раніше. Але відправляти такі посилки можна було раз на день. Текст правки, яка описує нове обмеження, в законопроекті виглядає так:

«…Ввезення на митну територію України на адресу одного одержувача (фізичної особи) у перших трьох міжнародних поштових та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, в одній депеші у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника у міжнародних експрес-відправленнях;»

Через будову речення можна було припустити, що загальна сума товарів в трьох посилках не повинна перевищувати 150 євро. Але остання частина вказує на те, що мова йде про вартість в 150 євро кожної з трьох посилок. Таке трактування підтверджується і тим, що ініціатива обмежити кількість посилок до 3 на місяць (по 150 євро кожна) вже обговорювалася в жовтні 2017 року. Тоді державний секретар Мінфіну Євген Капінус викладав суть правки саме так, як вона внесена в сьогоднішніх змінах.

Крім того, Капінус говорив, що покупки поза лімітом будуть обкладатися 20%-им податком. Для цього ДФС повинна створити IT-систему, яка при видачі посилки зможе ідентифікувати користувача і показати, яку за порядком посилку він отримує.

Крім посилок, в ухваленому 7 грудня законопроекті також і ввезення товарів в багажі для тих, хто часто перетинає кордон. Українці і далі можуть провозити товари загальною вартістю до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг. Але таке правило діє для тих, хто був відсутній в країні більш ніж 24 години і в’їжджає в Україну не частіше одного разу за 72 години. Якщо не дотримуватися таких часових проміжків, ввезти товари в Україну можна на суму до 50 євро. До законодавчих змін, українці могли ввозити товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг раз на добу, не проводячи за кордоном більш ніж 24 години.

Цих пунктів не було в первісному тексті законопроекту. Вони були внесені як поправка # 106 (можна знайти в таблиці поправок (RTF) до другого читання) нардепа від БПП Вадима Денисенка, частково підтримані профільним комітетом і внесені до фінального тексту законопроекту. Зміни в текст щодо цього безпосередньо перед голосуванням депутати не вносили.