Понеділок, 15 Квітня

Третє медичне об’єднання Львова реорганізують

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Медичне об’єднання акушерства та гінекології, у яке входить пологовий будинок № 1 на вул. Мечникова та пологове відділення 3-ї лікарні на вул. Раппопорта, реорганізують. Відповідні ухвали прийняли 15 травня на сесії Львівської міської ради, пише Львівський портал.

Так, це пов’язано з тим, що медичне об’єднання, через низку причин, є фінансово неспроможним та не має перспектив для розвитку.

За словами генеральної директорки Третього медичного об’єднання Лесі Кобецької, пріоритетним напрямком роботи ТМО є акушерство та гінекологія. Однак за останній рік значно знизився рівень надання цієї допомоги, оскільки зменшилась кількість пологів.

Водночас, через велику кількість працівників, раніше виникла заборгованість щодо виплати заробітної плати. Тож через ці чинники медичне об’єднання є фінансово неспроможним.

«Через повномасштабне вторгнення дуже багато жінок виїхали за кордон, і багато не наважуються народжувати. Тому, порівняно з минулим роком, у нас різко зменшилася кількість пологів – на тисячу. Відповідно, зменшилося надання медичної допомоги. Тому ми, як однопрофільний заклад, не можемо бути фінансово спроможними, – розповіла Леся Кобецька.

Вона також додала, що в медичній установі є надлишок персоналу через те, що коли надавалася медична допомога пацієнтам з ковідом, яку забезпечував пологовий будинок, був набраний додатково штат, який потім не був повернутий у норму. Тому наприкінці 2022 року була заборгованість по зарплатах 28 млн грн.

«Львівська міська рада допомогла нам виплатити цю заробітну плату, і ми вийшли на залишок 13 млн грн, за які, фактично, ми зараз і тримаємося», – пояснила Кобецька.

Відтак, робоча група, яка досліджувала ефективність роботи медоб’єднання, дійшла висновку реорганізувати його, приєднавши медичні заклади до Першого та Другого ТМО.

До Першого медичного об’єднання Львова приєднають пологовий будинок №1 на вул. Мечникова та підрозділи 3-ї міської клінічної лікарні за такими адресами: вул. Величковського, 30А; вул. Шевченка, 350, 358Б та 366 (мікрорайон Рясне); с. Рясне-Руське (вул. Незалежності, 1).

До Другого медичного об’єднання Львова приєднають підрозділи 3-ї міської клінічної лікарні за такими адресами: вул. Раппопорта, 6 та 8; вул. Русових, 4; вул. Озаркевича, 2.

Майно Третього медичного об’єднання запропоновано передати Першому медоб’єднанню.

Нагадаємо, Третє медичне об’єднання Львова створили у січні 2022 року.