Терміни підготовки мобілізованих скорочені, але без зниження якості навчання — Маляр

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр запевнила, що мобілізованих не відправляють на передову без підготовки, а такий наратив поширює росія для дискредитації мобілізації. Про це вона написала у Telegram.

Маляр наголосила, що мобілізованих, які не проходили військову службу, відправляють до навчальних центрів.

«Через масштабну війну підготовка рядового й сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання», — йдеться у повідомленні.

Заступниця також спростовувала повідомлення про мобілізацію жінок, які транслюють проросійські Telegram-канали.

«У нас не мобілізовують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. І не відправляють без їхньої згоди на передній край. Якщо військовозобов’язана жінка отримує повістку — це для уточнення даних. Бо вони, згідно з законом, повинні це робити кожні 5 років», — зазначила Маляр.

Вона додала, що повістки через застосунок чи портал «Дія» не видають, а це питання не опрацьовується.

Що робити, якщо вас відправили на передову без підготовки?

Маляр каже, що якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передову, то про це потрібно повідомити на телефони гарячої лінії Міноборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442 та 044-454-44-99.

Для того, щоб оперативно розібратись і вжити заходів, необхідно назвати ім’я та прізвище мобілізованої людини, номер військової частини, у яку її скерували, та який ТЦК СП відправив.