Середа, 21 Лютого

Телеканал “Прямий” хочуть закрити за наказом з Офісу президента – нардеп

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Телеканал “Прямий” хочуть закрити за вказівкою з Офісу президента Зеленського. Про це на засіданні комітету з питань свободи слова повідомив нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.

“Я вважаю, що все, що відбувається навколо телеканалу “Прямий”, а це вже не перший місяць – безкінечні перевірки, якісь слідства – все це стосується чомусь одного телеканалу в державі. Я не знаю, яким ще телеканалом цікавиться ДБР”, – зазначив депутат.

“Я маю інформацію від своїх джерел, які мене не підводили, що була нарада в Офісі президента за участю силовиків, на якій була команда зупинити мовлення “Прямого” і був знайдений механізм – через арешт майна, продаж його через АРМА і зміну структури власників”, – заявив Гончаренко.

“Очевидним є те, що механізм передачі телеканалу як арештованого майна в АРМА призводить врешті-решт до погіршення стану свободи слова в державі. Бо не переслідуються ті телеканали, які дуже любить влада, а переслідуються ті телеканали, які владу критикують”, – зауважив він.

Олексій Гончаренко переконаний: ситуація з “Прямим” – це свідчення прямої загрози свободі слова, яка є дуже важливою для захисту демократії в Україні.

“Я вважаю, що в ситуації з телеканалом “Прямий” дуже важлива позиція комітету з питань свободи слова, хоча б з точки зору контролю за цим, відповідних звернень, щоб це вийшло на рівень парламентського контролю за дотриманням свободи слова в ситуації з конкретним телеканалом, який, на мою думку, і за даними моїх джерел сьогодні цілеспрямовано переслідується”, – зауважив депутат.
Генеральний продюсер “Прямого” Світлана Орловська зазначила, що телеканал звернувся до комітету з питань свободи слова й інформації через цілеспрямовану атаку на “Прямий”, яка триває ще з літа 2019 року.

Як повідомляє телеканал “Прямий”, ДБР знову направило подання про проведення нових обшуків. При цьому зазначається, що Бюро порушує процесуальні вимоги, звертаючись до скандального Печерського суду Києва, хоча за законом має звертатись за місцем розташування каналу – до Шевченківського суду.