П’ятниця, 17 Вересня

Тариф «Укренерго» на передачу електроенергії збільшиться на понад 50%

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 1 серпня тариф на передачу електроенергії оператора Об’єднаної енергосистеми України держкомпанії «Укренерго» буде збільшено на 54,6% – з 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год (без ПДВ).

Відповідне рішення Національна комісія увалила 11 липня на засіданні з метою забезпечити джерело коштів компанії для погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. Про це повідомляє УНІАН.

Зазначається, що згідно з проектом рішення НКРЕКП до засідання 11 липня, тариф на передачу електроенергії «Укренерго» з 1 серпня пропонувалося підвищити більш ніж удвічі – до 327,9 грн за МВт-год (без ПДВ), а ще раніше планувалося підвищити тариф в 4 рази – до рівня 596,48 грн за МВт-год.

На прохання присутніх представників бізнесу та народних депутатів Комісія вирішила відмовитися від дворазового зростання тарифу.

Проте, з метою погашення заборгованості, за словами голови Нацкомісії Валерія Тарасюка, «Укренерго» проведе переговори з міжнародними фінорганізаціями з метою залучення додаткових кредитних коштів.

«Тарифи перераховані з урахуванням затвердженого рівня тарифу на послуги з передачі електроенергії «Укренерго» на рівні 240,23 грн/МВт-год, то, відповідно, в середньому по країні відбудеться зменшення тарифів на послуги з розподілу електроенергії, зокрема, на першому класі напруги на 2%, а на другому – близько 1%, таким чином, підвищення тарифу на послуги з передачі електроенергії в певній мірі компенсується зменшенням тарифів на послуги з розподілу електроенергії і, відповідно, кінцевий вплив на ціну електроенергії для споживача якоюсь мірою буде нівельований», – зазначили в Нацкомісії.

17 червня 2020 року голова НКРЕКП Валерій Тарасюк заявив, що закладені в підписаному урядом з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) меморандумі умови погашення накопиченої перед ними заборгованості можуть призвести до зростання тарифу «Укренерго»більш ніж утричі.

Share.