Неділя, 16 Червня

Тарас Шевченко — рекордсмен за кількістю пам’ятників українцеві за кордоном

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

МЗС нарахувало 78 закордонних пам’ятників у 42 країнах, присвячених українському поетові, письменнику й художнику Тарасу Шевченку. Це рекорд за кількістю монументів, зведених на честь українців за кордоном.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Міністерство каже, що вперше офіційно зареєструвало національний рекорд. На думку очільника відомства Дмитра Кулеби, пам’ятники Шевченку — це «традиційні “місця сили” української громади за кордоном».

«Упевнені, що й на 29-ту річницю Незалежності вони стануть центрами святкування для осередків світового українства в різних країнах», — зазначив він.

Пам’ятники Шевченку можна знайти на всіх п’ятьох заселених континентах: від Австралії до Латинської Америки. У США пам’ятників сім, в Аргентині й Білорусі їх по п’ять, у Казахстані (де Шевченко пробув частину свого життя) — три.

Там же, в Казахстані, було відкрито й перший в історії пам’ятник поету: сталося це в місті Форт-Шевченко (таке реально існує) ще у 1880 році. Утім у 1920-му пам’ятник зруйнували.

В Україні пам’ятники Тарасу Шевченку встановлені в кожному обласному центрі. Загалом же на території нашої держави їх понад тисячу, найбільше — на Прикарпатті.