Понеділок, 2 Жовтня

Сирський про Бахмут: Актуальність утримання міста зростає, його захоплення розв’яже росіянам руки для великого наступу

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Кожен день оборони Бахмута Донецької області дозволяє Україні виграти час для підготовок резервів і майбутніх наступальних операцій. Бої на напрямку тривають.

Про це заявив командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський, повідомляє Military Media Centre у четвер, 9 березня.

За його словами, актуальність утримання Бахмута постійно лише зростає. Росіяни кинули найпідготовленішу і боєздатнішу частину свого війська — штурмові загони ПВК Вагнера, а українські захисники завдають значних втрат ворогові — як особовому складу, так і військовій техніці.

«Заяви [власника ПВК Вагнера Євгена] Пригожина вкотре підтверджують, що після захоплення вагнерівцями Бахмута у противника будуть розв’язані руки і він зможе розпочати широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці», — наголосив Сирський.

Він додав, що це доводить дуже важливу роль міста у загальній системі оборони українського угруповання, а кожен день опору «дає нам дорогоцінний час для зменшення наступальних потужностей ворога».

Запеклі бої за Бахмут тривають уже понад пів року. За оцінками західної розвідки, у спробах захопити місто Росія втратила від 20 до 30 тис. окупантів, переважно найманців ПВК Вагнер, які становлять основу штурмових груп. Це вп’ятеро більше втрат українських сил, вважають у НАТО.

Президент Володимир Зеленський заявив, що українське військове керівництво єдине у рішенні продовжувати оборону Бахмута. Якщо російським окупантам вдасться захопити це місто, це відкриє шлях захоплення ключових міст на сході України, каже він.

Спікер Східного угруповання ЗСУ, полковник Сергій Череватий в інтерв’ю Radio NV повідомляв, що, тримаючи оборону Бахмута, ЗСУ виконують два головні завдання.

  • не дати супротивникові системно прорвати українську оборону,
  • завдавати загарбникам максимального ураження в особовому складі й техніці.

8 березня Череватий заявив, що росіянам не вдається розвинути успіх у наступальних діях навколо Бахмута. Українські війська відкривають вогонь по окупантах та завдають втрат.