Священик влаштував на Львівщині незвичне свято для своєї сім’ї

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Неділя для отця Назара Лозинського та його родини була по-справжньому особлива. Ще б пак — священик зустрівся разом із 60-ма представниками свого роду, пише газета “Експрес”.

“Таку ідею виношував давно, — розповідає Назар Лозинський, декан богословського факультету Львівської православної богословської академії УПЦ КП. — Чимало родичів зустрілись на ювілеї мого дядька, якому виповнилось 80 років. Тоді й озвучили думку, що непогано було б зібратись усім представникам роду. Моя бабуся, Марія Ценглевич, мала ще двох братів та двох сестер — на жаль, нікого з них уже немає серед живих. У мене було 12 дядьків та тіток, і нині лише 5 живі. Тому ми вирішили зібрати родину, допоки ще є двоюрідні брати та сестри”.

Зустріч родини, яку жартома назвали “Ценглевич-фест”, готували декілька тижнів. Місце обрали одразу — хутір Діброва поблизу села Бірки, що на Яворівщині. Саме там народилась бабуся отця Назара, і її брати та сестри.

“Наша родина переважно мешкає на Львівщині, — каже священик. — Планували зібрати приблизно 70 осіб, у підсумку на родинне свято приїхало 55 дорослих та 6 дітей. Цікаво, що найстаршій учасниці, Софії Гарвас, 82 роки, а найменшій, Вероніці Буфан — півтора місяця. Загалом, ми зібрали чотири покоління”.

Нащадки Ценглевичів стали медиками, журналістами, бізнесменами, робітниками. За словами отця, єдиний священик у родині — це він, а його сестра, Віра Ценглевич, працює в УГКЦ. Зустріч роду планують зробити щорічною традицією — із вишиванками, піснями та частуваннями!

Share.