Понеділок, 24 Червня

«Слуга народу» може не подолати бар’єр на місцевих виборах у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львівська соціологічна агенція Fama, на замовлення громадської організації «Варта», протягом 1-7 вересня провела опитування населення щодо їх настроїв до політичних партій, які мають сформувати майбутню Львівську ОТГ (колишня Львівська міська рада). Згідно результатів, туди потрапити можуть лише 5 партій – «Європейська солідарність», «Самопоміч», «Варта», «Свобода» і «Голос».

Станом на вересень (місцеві вибори, нагадаємо, відбудуть в кінці жовтня) очолюють рейтинг електоральних симпатій львів’ян «Європейська солідарність» (36%), «Самопоміч» (20%), «Варта» (10%), «Свобода» (8%) і «Голос» (7%).

Найбільш динамічно (порівняно з попереднім опитуванням у червні) нарощує рейтинг «Варта», яка за три місяці зросла з 4% до 10%.

Помітно зросла також підтримка «Самопомочі» (+4%). Натомість «Голос» втратив майже половину потенційних виборців (рейтинг партії знизився до 7% з 13% у червні). «Європейська солідарність» (-1%) і «Свобода» (+1%) показали несуттєве коливання.

Близькі до подолання виборчого бар’єру партія «Слуга народу» з теперішніми 5%, у червні мали 4% (у березні – теж 4%). У жовтні 2019 року цей показник становив 18%. Також «Батьківщина» (4%). СН за три місяці зросла на один процентний пункт, тоді як рейтинг партії Юлії Тимошенко не змінився.

  • Українська Галицька Партія – 2%
  • Громадянська позиція – 2%
  • Сила і честь – 2%
  • Народний Рух України та Радикальна партія – 1%

Аби партія пройшла, їй необхідно набрати 5% і більше.

Деталізована структура рейтингу політичних партій до ЛМР станом на вересень 2020 року:

Ядро рейтингу – мінімальний розмір рейтингу партії чи кандидата, тобто частка виборців, які цілком визначені у своєму виборі і не розглядають альтернатив при ідентифікації своєї електоральної прихильності. Резерв рейтингу – показник електоральної прихильності виборців до партії чи кандидата, який формується із виборів різної міри визначеності респондентів, які, не розглядаючи альтернатив, обирають того чи іншого кандидата. Потенціал рейтингу – максимальний можливий розмір рейтингу партії чи кандидата в даний момент часу, тобто частка виборців, які гіпотетично готові голосувати за вказану політичну силу чи кандидата.

Загалом було опитано 800 мешканців Львівської ОТГ, віком від 18 років. Вибіркова сукупність є репрезентативною до повнолітнього населення Львова. Опитування проводилось методом face-to-face інтерв’ю, за місцем поживання респондента.