П’ятниця, 29 Вересня

“Святвечір у двох реаліях”: у Львові родини полонених бійців полку “Азов” влаштували акцію

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сьогодні, 24 грудня, у центрі Львова родини полонених азовців влаштували акцію-інсталяцію “Святвечір у двох реаліях”. Рідні воїнів нагадали, що поки весь світ святкуватиме, понад 700 військових “Азову” будуть зустрічати Різдво в полоні. Про те, як пройшла акція, повідомив кореспондент Суспільного з місця події.

Акція розпочалась по 16:00. На площі перед пам’ятником Шевченкові зібрались дружини, діти та родичі оборонців Маріуполя. Частина з них вже дочекалася рідних. Інші зустрічатимуть Різдво далеко від близьких.

Рідні воїнів “Азову”. Суспільне Львів

Дружина полоненого військового полку “Азов” Олена Коновалова каже, чекає на чоловіка Валерія, який опинився у російському полоні. Захисник народився в Росії, в Свердловську. Проте після подій 2014 року відмовився називати себе росіянином. Казав: “Я — українець”.

“Я не бачила чоловіка з 22 лютого. Він — азовець. Я знаю, що він опинився в полоні і що він був в Оленівці. Після теракту кудись їх вивезли. А куди? Я не знаю. Я хочу побачити свого чоловіка, щоб всі хлопці повернулись, бо там багато друзів наших, мій брат зниклий, який рахується нібито загиблим, але так тільки кажуть, я думаю, він в полоні”, — каже Олена Коновалова.

Олена Коновалова. Суспільне Львів

Співорганізаторка акції Вікторія Березанська каже, очікує на тітку Тетяну.

“Не знаю про неї нічого. Немає ніякого зв’язку, новин, немає можливості навіть дізнатися, де вони і в якому стані. Немає можливості дізнатися, чи вона жива”, — каже жінка.

Рідні азовців кажуть, хочуть привернути увагу суспільства до того, що поки світ святкуватиме Різдво у затишних домівках, понад 700 азовців будуть зустрічати свято в іншій реальності — в полоні. З незагоєними ранами, без їжі, ліків, теплого одягу та у небезпеці. Для цього організатори акції накрили стіл, де замість святкових страв — сухарі та кайдани.

Акція-інсталяція “Святвечір у двох реаліях”. Суспільне Львів

“Без жодної можливості бачити сонце, харчуватися щодня, вони недоїдають, їх морять голодом і холодом. “Азов” стояв три місяці, боронячи Україну, і таким чином вирвавши час для всіх нас, щоб ми могли мати Святвечір, Різдво, але самі вони не мають навіть можливості почути рідний голос. Борись за “Азов так як вони боролись за тебе”, — каже Вікторія Березанська.

Рідні родичів військових. Суспільне Львів

До акції долучились близько п’ятдесяти людей.