Субота, 20 Квітня

Священику УГКЦ винесли попередження: має знятися з виборів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українська Греко-Католицька церква винесла попередження священику зі Стебника на Львівщині за участь у виборах. УГКЦ забороняє отцям брати участь у політичних процесах. Він повинен зняти свою кандидатуру.

Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ винесла попередження 57-річному священику стебницького храму Успіння Пресвятої Богородиці Володимиру Лужецькому, який балотується на цьогорічних місцевих виборах до Львівської облради попри заборону церкви.

Він є офіційно зареєстрованим кандидатом у депутати Львівської облради від партії «Сила і честь» на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня цього року. Священик балотується під №4 в окрузі №1, який охоплює Дрогобич, Трускавець, Дрогобицький район.

В єпархії заявили, що благословення священик на це не отримував і має зняти свою кандидатуру з виборів, інакше на нього чекатиме покaрання. Яке саме – не уточнили.

«Тому о. Володимира було викликано до Управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії та пригадано зміст «Інструкції про поведінку священослужителів УГКЦ під час політичних виборчих кампаній», згідно з якою священики УГКЦ не можуть брати участі у жодного роду політичній діяльності, до якої також зараховується участь у виборах. Священику повідомлено, що він повинен зняти свою кандидатуру, інакше його чекатиме покарання», — повідомили РІСУ у прес-секретаріаті єпархії.

Зазначимо, УГКЦ забороняє священикам брати пряму участь у політичних процесах – балотуватися на виборах, здійснювати агітацію за кандидатів тощо.

Натомість православні церкви не мають такої заборони. Зокрема, до Львівської облради хочуть потрапити ще два священики ПЦУ – військовий капелан 24-ї бригади Богдан Степаняк від НРУ, та священик зі Старосамбірщини Василь Андрейків від УГП.