Субота, 18 Вересня

Судді КСУ “поставили на місце” нардепа від Опоблоку під час розгляду мовного закону (відео)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

25 квітня 2019 року, перед завершенням своєї каденції, Рада восьмого скликання ухвалили мовний закон. Тоді більшість депутатів тріумфували, але 51 нардеп, переважно з Опоблоку, пішов до суду з вимогою визнати закон неконституційним. Вже рік ідуть баталії на цю тему.

Зараз ж в мережі опублікували свіже відео “баталій” між суддями КСУ і екснардепом від “Опоблоку” Олександром Долженковим. Вона спалахнула під час слухань з приводу конституційності закону про українську мову.

7 липня 2020 Конституційний суд України провів першу частину відкритого засідання у справі щодо конституційності Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. У частині “запитання-відповіді” в залі суду лунала яскрава полеміка між суддями та одним з ініціаторів подання, колишнім депутатом-опоблоківцем Олександром Долженков.

Нардеп, котрий голосував за “диктаторські закони 16.01.2014, побачив у Законі норми, яких там немає, і навіть придумав статтю, яка відсутня в природі, але доволі точно в своїх аргументах про нібито утиски російськомовного населення, цитуючи цитував “доктрину Путіна”.

Все це у фрагментах з відеотрансляції відповідного засідання Конституційного суду України від 07.07.2020.

На кадрах видно, як судді буквально влаштували колишньому парламентарю “іспит” з мови та на знання українського законодавства. Зокрема, вони спіймали Долженкова на цитуванні вигаданих статей Основного Закону держави, а також на використанні тез російської прoпаганди.

Той, зі свого боку, скаржився на yтиски російської мови в Україні. Однак за межами зали засідань із журналістами політик принципово почав спілкуватися російською мовою, стверджуючи, що йому так зручно. На зауваження про те, що в публічному просторі він повинен використовувати державну мову, Долженков не зважав.

Суддя неодноразово просить надати практичні приклади для суду, де відбулись утискання російськомовних громадян України, на що “опоблоківець” не зміг відповісти з перших разів, вочевидь, не маючи таких.

Йому – юристові за фахом – судді відразу влаштовують іспит на знання законодавства.

“Ви стверджуєте, що російська мова на законодавчому рівні повністю виключається зі сфер – трудових відносин, освіти, науки, культури, телебачення, радіомовлення. Назвіть мені ту норму закону”, – сказав суддя КСУ Сергій Головатий.

“Чи відомо вам про те, що термін “російськомовні громадяни” є так званою доктриною Путіна?” – запитав суддя Ігор Сліденко.

“Має значення, оскільки ви вводите в оману Конституційний Суд, цитуючи в конституційному поданні статті, яких не існує у природі”, – наголосив суддя.

Дивіться відео запису із засідання нижче:

Share.