П’ятниця, 19 Квітня

Суд зняв арешт із понад 400 об’єктів нерухомості Коломойського

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Печерський райсуд Києва ухвалою від 5 липня зняв арешт із 415 об’єктів нерухомості ТОВ “Приватофис” у справі про кредити, які “ПриватБанк” видавав до націоналізації пов’язаним між собою компаніям.

Ухвала опублікована в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Арешт був накладений Печерським райсудом у квітні 2017 року. В ухвалі від 5 липня 2019 року вказано, що це було зроблено “без доказів співмірності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, з розміром збитку, заподіяного кримінальним правопорушенням, тобто з порушенням п. 4 ч.2 ст. 173 Кримінального процесуального кодексу України”.

Нагадаємо, що в квітні 2019 року українські суди прийняли відразу три судових рішення на користь Коломойського у справі “ПриватБанку”.

18 квітня Окружний адмінсуд визнав незаконною націоналізацію банку, 19 квітня він же скасував рішення про список інсайдерів “ПриватБанку”, а 20 квітня Печерський суд скасував особисту поруку Коломойського по кредитах рефінансування.

Нагадаємо, арешт був накладений 5 квітня 2017 року на земельні ділянки, нежитлові, офісні приміщення в різних регіонах України. Нерухомість заарештували за клопотанням Генпрокуратури в рамках кримінального провадження, пов’язаного з видачею Приватбанком до націоналізації кредитів пов’язаним особам на невигідних умовах, що призвело до заборгованості юросіб перед банком на 373 млн грн.

Генеральна прокуратура України підозрює, що колишнє керівництво “ПриватБанку” в період рефінансування Національним банком України надавало кредити пов’язаним між собою підприємствам на заздалегідь невигідних для банку умовах, що призвело до заборгованості перед банком на суму понад 372,78 млн грн. Компанія “Приватофис” виступала поручителем.

Як повідомлялося, уряд країни 18 грудня 2016 року, посилаючись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку і влила в його капітал понад 155 млрд грн.

Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як Приватбанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди.

Наразі сторони ведуть судові суперечки, як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

Згідно з даними Нацбанку, Приватбанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) займав 1-е місце серед 77 банків.