Середа, 19 Червня

Суд виправдав львів’янина, на якого виписали протокол за начебто порушення карантинних обмежень

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час карантину раніше львівські поліцейські склали адміністративний протокол на львів’янина, який начебто порушив карантинні обмеження. Чоловік спілкувався з двома друзями біля кафе у Львові. Однак він вини своєї не визнав і заперечив, що спілкувався з ними на відстані менше 2 метрів. Про це інформує 24 канал.

Коли справа дійшла до суду, суддя Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич не погодився, що у цій ситуації є правопорушення. Про це у своєму відеоблозі “Честь і НЕчесть тижня” розповіла Ірина Шиба – експертка з судової реформи, відновного правосуддя та правосуддя для дітей у Фундації DEJURE.

Річ у тім, що майданчик біля кафе “VIOLIN” (вул. Пасічна, 90), де спілкувалась компанія, не можна назвати сквером. Львівська міська рада ще в 2014 році затвердила перелік скверів у Личаківському районі міста Львова, однак цього майданчику у списку немає.

Поліцейський вирішив, що частина вулиці є громадським місцем лише через наявність там лавочок. Однак Сергій Гирич впевнений, що такі дії правоохоронців є правовим свавіллям. Також суддя звернув увагу, що людина має право на вільне пересування територією України. Воно може бути обмежене лише у випадку, передбаченому Конституцією.

Карантинні обмеження щодо пересування передбачені не Конституцією і не законом, а постановою Кабміну. Тому будь-яке адміністративне покарання за порушення постанови Кабміну буде незаконним,
– розповіла у відеоблозі Ірина Шиба.

“Карантинні обмеження є дійсно необхідним для захисту громадян від пандемії, але вводити ці обмеження, як і покарання за їх порушення, мала через запровадження надзвичайного стану Верховна Рада, яка представляє народ України”, – додала вона.