Четвер, 13 Червня

Суд скасував арешт готелю у Львові, який нібито належить росіянам

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

12 вересня Львівський апеляційний суд скасував ухвалу слідчого судді про арешт майна готелю «Дністер». Таке рішення суд обґрунтував відсутністю доказів щодо будь-яких зв’язків з громадянами чи компаніями, які пов’язані з рф, а також через «необ’єктивність слідства».

Про це з посиланням на ухвалу суду повідомляє «Апостроф», проте знайти саму справу у реєстрі судових рішень наразі не вдається. Цю інформацію Tvoemisto.tv також підтвердили у пресслужбі Львівської обласної прокуратури.

На думку суду, спроба накладення арешту була обґрунтована інформацією з Інтернет-видань, яка не підтверджується жодними офіційними джерелами. Фактично, ці матеріали трактуються як припущення їх авторів, без підтвердження прямими доказами. Тому ці публікації не можуть використовуватись слідством та братися до уваги судом.

Окрім того, зазначається, що орган досудового розслідування, обґрунтовуючи своє клопотання, не надав достатніх та належних доказів тих обставин, на які посилався у клопотанні. А слідчий суддя, у свою чергу, відповідно до норм законодавства належним чином не оцінив ці докази з точки зору їх достатності та взаємозв’язку для прийняття рішення. Зазначені у клопотанні органу досудового розслідування підстава та мета арешту майна не відповідають дійсним обставинам справи, вважають в апеляційному суді.

Водночас у коментарі Tvoemisto.tv у пресслужбі Львівської обласної прокуратури повідомили, що це рішення Львівського апеляційного суду є досить дивним, оскільки прокурори мають зібрані усі матеріали, які підтверджують зв’язки готелю «Дністер» з громадянами чи компаніями рф. Наразі у прокуратурі очікують на повний текст ухвали суду, та наолосили, що досудове слідство у кримінальному провадженні продовжується.

Нагадаємо, що у серпні цього року суд заарештував приміщення двох готелів у Львові та Києві, які належать підприємству, власниками якого є громадяни рф. Один з готелів – львівський «Дністер». Службові особи підприємства, яке займається управлінням готелями, підробило офіційні документи, таким чином отримавши контрольний пакет акцій мережі готелів. Загальна площа арештованого майна – 30 тис. кв. м. Вартість – майже 1 млрд грн. Також арештовано корпоративні права підприємства на загальну суму понад 100 млн грн.

У 2012 році компанія Pumori придбала 50,51% акцій «Дністра». Pumori Enterprises Investments Ltd пов’язують із групою VS Energy члена Ради Федерації рф Олександра Бабакова і російських бізнесменів Євгена Гинера, Михайла Воєводіна і Сергія Шаповалова. Бабаков голосував за анексію Криму. Він перебуває під санкціями США і Євросоюзу, а з травня 2018 року – в українському санкційному списку. Йому мали б заборонити брати участь у приватизації, оренді державного майна.

Нещодавно у Львові перебував Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Він проживав у готелі «Дністер». Також на паркувальному майданчику біля готелю «Дністер» неодноразово помічали автомобілі ЮНІСЕФ.

Для довідки. Готель «Дністер» розташований поряд із парком імені Івана Франка, неподалік від історичного центру міста на вулиці Матейка, 6. Його збудували у 1982 році за проєктом Ярослава Мастила. Його будували як державний готель. Нині він перебуває у приватній власності.